4,2 C
Kozienice
niedziela, 21 kwietnia, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Pomoc Gminy Kozienice dla zaprzyjaźnionego miasta Chuguev na Ukrainie

Popularne

Warto przeczytać

Gmina Kozienice od początku wojny na Ukrainie prowadzi aktywną pomoc na rzecz naszego wschodniego sąsiada. Już w dzień rozpoczęcia działań zbrojnych przez Federację Rosyjską 24 lutego 2022 r. Rada Miejska w Kozienicach przyjęła oświadczenie w sprawie ataku. Radni wyrazili wsparcie oraz solidarność z narodem ukraińskim, w tym z mieszkańcami zaprzyjaźnionej Gminy Chuguev.

Kozienicki samorząd już w pierwszych dniach wojny rozpoczął również akcję pomocy „Gmina Kozienice solidarna z Ukrainą”, koordynowaną przez Centrum Usług Społecznych. Zaangażowały się w nią instytucje, zakłady pracy, firmy oraz mieszkańcy. Dzięki ich otwartym sercom schronienie i dach nad głową na terenie Gminy Kozienice znalazło wielu obywateli Ukrainy. Na miejscu otrzymali również pomoc medyczną, psychologiczną i prawną.

fot.UM Kozienice

29 listopada 2022 r. na wniosek Burmistrza Gminy Kozienice, Rada Miejska w Kozienicach podjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej dla zaprzyjaźnionego miasta Chuguev.

Po nawiązaniu kontaktu pomiędzy samorządami, obydwie strony ustaliły listę najbardziej potrzebnych towarów. Gmina Kozienice zakupiła m.in. komplety pościeli, lampy akumulatorowe, namioty wojskowe, agregaty prądotwórcze i składane łóżka. Na liście zakupów znalazły się też stalowe piece, termosy, a także nagrzewnice i butle gazowe.

fot.UM Kozienice

– Zakupiliśmy przede wszystkim niezbędne na co dzień rzeczy, których jednocześnie brakuje na miejscu. Część z nich trafi zapewne do tzw. punktów niezłomności, czyli zbiorowych punktów żywieniowo-grzewczych. Liczymy, że nasz transport dotrze bezpiecznie na miejsce – powiedział burmistrz Piotr Kozłowski.

W środę 11 stycznia dziewięć palet z zakupionymi przez Gminę Kozienice towarami zapakowano do ciężarówek, które wyruszyły do Rzeszowa. Stamtąd dzięki pomocy straży pożarnej trafią na Ukrainę, a następnie bezpośrednio do mieszkańców miasta Chuguev.

fot.UM Kozienice

 

źródło: Urząd Miasta Gminy Kozienice

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content