8,5 C
Kozienice
piątek, 31 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Pomimo sądowego zakazu ponowie wsiadł nietrzeźwy za kierownicę

Popularne

Kozieniccy policjanci zatrzymali 42-latka, który wczoraj kierował chryslerem w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi. Badanie policyjnym alkomatem wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (1.02) ok godziny 16 do dyżurnego Policja Kozienice wpłynęła informacja o poruszającym się w miejscowości Chinów pojeździe marki Chrysler, którego kierujący najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu. We wskazane w informacji miejsce błyskawicznie udali się funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, którzy na drodze K-79 w Chinowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego chryslerem.
– Funkcjonariusze od mężczyzny wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie mężczyzna ma niemal 2,5 promil alkoholu. Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, 42-latek posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. – informuje kozienicka policja
Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, za co mu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz świadczenie pieniężne od 10 000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej).

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content