-0,6 C
Kozienice
piątek, 3 lutego, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Polska legenda w teatralnym wydaniu dla najmłodszych. Kozienicki Dom Kultury zaprasza na spektakl

Popularne

„Wars i Sawa” to tytuł spektaklu, jaki najmłodsi widzowie zobaczą w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka w ramach cyklu „Poranki teatralne dla dzieci”. Przedstawienie odbędzie się w niedzielę, 26 lutego, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Początek tradycyjnie o godz. 12.00.

Dla najmłodszych widzów zaprezentują się aktorzy z Teatru „Igraszka” z Warszawy.

– Artystów z „Igraszki” mieliśmy okazję gościć już kilkukrotnie. Dzieci z pewnością pamiętają przepiękne lalki, które towarzyszą dzieciom w trakcie spektaklów. Tak będzie i tym razem. Poza tym, legenda będzie okraszona licznymi piosenkami oraz efektami dźwiękowymi, które pozwolą widzom zagłębić się w świat tej prastarej baśni – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

„Wars i Sawa” to oczywiście jedna z najważniejszych polskich legend, opowiadająca o powstaniu miasta Warszawa.

– Dzieci poznają historię rybaka znad Wisły o imieniu Wars oraz pięknej Sawy, wielbicielki ptaków, która została zamieniona przez złego czarodzieja w syrenę, a następnie uwięziona. Z pomocą maluchów z pewnością uda się ją uratować – dodaje Elwira Kozłowska.

Rusza sprzedaż biletów

Spektakl zostanie wystawiony w niedzielę, 26 lutego, o godz. 12.00, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego. Sprzedaż biletów rusza 18 stycznia. Te będą dostępne, w cenach: 12 zł – normalny, 7 zł – ulgowy, w kasach KDK oraz na www.dkkozienice.pl w zakładce „Kup bilet”.

Przedstawienie adresowane jest do dzieci od 4. roku życia. Na spektakl zapraszają Gmina Kozienice oraz Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content