25,2 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

Policjanci zabezpieczali ponad 100 sztuk niewybuchów z czasów II wojny światowej

Popularne

Warto przeczytać

Kilka dni temu Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach otrzymał zgłoszenie, że na jednym z pól rolnych, mężczyzna podczas prac polowych zauważył dwa przedmioty przypominające pociski artyleryjskie. Na miejsce został skierowany policjant z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą, którzy potwierdzili, że rzeczywiście są to pociski artyleryjskie.

– Funkcjonariusze do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczali niebezpieczne znalezisko. Następnie saperzy z 34 patrolu saperskiego z Dęblina, zabrali pociski do neutralizacji na wyznaczonym poligonie. – informuje podkom. Ilona Tarczyńska z KKP  w Kozienicach

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Jeśli jest to możliwe, do czasu przyjazdu służb, takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content