13,1 C
Kozienice
niedziela, 22 maja, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Pierwsza “ofiara” nowych mandatów w powiecie kozienickim. Mężczyzna zapłaci 1500 złotych

Popularne


32-letni kierowca obywatel Ukrainy stracił na 3 miesiące prawo jazdy i otrzymał mandat gotówkowy w kwocie 1500 złotych. To efekt przekroczenia prędkości na obszarze zabudowanym o 51 km/h.

Po raz pierwszy na terenie powiatu kozienickiego od momentu wejścia w życie nowego taryfikatora policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

– Wczoraj około godziny 20 w miejscowości Wólka Brzózka, funkcjonariusze kozienickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej obywatela Ukrainy, który na obszarze zabudowanym jadąc pojazdem marki Opel Astra, przekroczył dozwoloną prędkość o 51 k/h. W związku z nowymi przepisami mężczyzna otrzymał mandat gotówkowy w kwocie 1500 zł. Stracił również prawo jazdy i możliwość kierowania pojazdami w Polsce na okres trzech miesięcy. Nowy taryfikator mandatów od 1 stycznia wszedł w życie. Przypominamy wszystkim kierującym o zachowaniu ostrożności na drodze i stosowaniu się do obowiązujących przepisów – informuje podkomisarz Ilona Tarczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane