20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

„Pasją malowane”. Wystawa prac uczestników pionkowskiego UTW w Kozienickim Domu Kultury

Popularne

Warto przeczytać

„Pasją malowane” to tytuł wystawy plastycznej, którą od piątku, 5 sierpnia można oglądać w patio Centrum Kulturalno-Artystycznego. Autorami prezentowanych prac są uczestnicy zajęć rysunku i malarstwa, które odbywają się na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Pionkach.

Wszystkich przybyłych na wernisaż wystawy powitała Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska. Gospodarz obiektu przypomniała, że ekspozycja jest efektem współpracy dwóch Uniwersytetów Trzeciego Wieku, działających odpowiednio w Pionkach i w Kozienicach. W lutym 2020 roku studenci z naszego uniwersytetu prezentowali swoje prace w Galerii Hall Miejskiego Środka Kultury w Pionkach. „Szkice z pracowni UTW” pokazali wówczas uczestnicy zajęć prowadzonych przez Wojciecha Stachurskiego. Teraz kozieniczanie mają okazję się odwdzięczyć i ugościć seniorów z sąsiedniego miasta.
 
Na ekspozycji w Centrum Kulturalno-Artystycznym możemy zobaczyć prace, które powstały na zajęciach rysunku i malarstwa prowadzonych w MOK przez Tomasza Wróblewskiego. Swoją twórczością podzielili się: Zbigniew Czerwiński, Elżbieta Karaś, Lena Lechowicz, Andrzej Legierski, Anna Mirowska i Łucja Nędzi.
– Jestem pod ogromnym wrażeniem Państwa prac. Widać w nich kunszt, świetny warsztat i artystyczną wrażliwość. Dostrzegam tu dojrzałość artystyczną i prawdziwy profesjonalizm. Panie Tomaszu, gratuluję tak uzdolnionej grupy – mówiła Elwira Kozłowska. – Mam nadzieję, że współpraca pomiędzy naszymi uniwersytetami i ośrodkami kultury będzie dalej się rozwijać – dodała.
 
 
Więcej o prezentowanych pracach oraz o działającej w Pionkach grupie opowiedział zebranym jej opiekun Tomasz Wróblewski. W trakcie wernisażu pojawiły się też pomysły co do dalszych, wspólnych działań obu grup plastycznych.
Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć również wzajemnych podziękowań, symbolicznych kwiatów oraz wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.
Zachęcamy do odwiedzania wystawy. Ekspozycja będzie dostępna dla odwiedzających do 11 września 2022 r.

 
 
 
źródło:/KDK/

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content