23,8 C
Kozienice
niedziela, 14 sierpnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

„Pasją malowane”. Nowa wystawa w Kozienickim Domu Kultury

Popularne


„Pasją malowane” to tytuł wystawy plastycznej studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pionkach, którą wkrótce będzie można oglądać w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Jej otwarcie zaplanowano na piątek, 5 sierpnia, na godz. 17.00, w patio Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach.

– Ta wystawa to efekt współpracy Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Kozienickiego Domu Kultury oraz z Pionek. Przypomnę, że jeszcze przed pandemią, w styczniu 2020 roku to nasi studenci prezentowali swoje prace w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

 

Niniejsza wystawa jest podsumowaniem kilku ostatnich lat pracy uczestników zajęć plastycznych z rysunku i malarstwa w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pionkach. Znajdą się na niej prace plastyczne w różnych technikach: malarstwo olejne, akwarelowe, akrylowe, suche pastele oraz rysunki.  Grupa studentów spotyka się co tydzień w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Na zajęciach z artystą malarzem Tomaszem Wróblewskim, zapoznają się z perspektywą, walorem i światłocieniem. Uczą się kompozycji obrazu, doskonalą warsztat.

– Powstałe podczas zajęć prace są zróżnicowane; niezależnie od tematu studenci starają się nadać obrazom i rysunkom indywidualny charakter. Przedstawiają martwe natury, pejzaże, portrety, kopie znanych dzieł, a także własne kompozycje malarskie – zauważa Elwira Kozłowska.

 

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 11 września 2022 r.

Autorzy prac:

Zbigniew Czerwiński, Elżbieta Karaś, Lena Lechowicz, Andrzej Legierski, Anna Mirowska, Łucja Nędzi.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane