26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

Oliwia i Michał najlepszymi szachistami Kozienic

Popularne

Warto przeczytać

Za nami I Mistrzostwa szachowe o Puchar Prezesa ds. Pracowniczych Enei Wytwarzanie w Ogródku Jordanowskim. Najlepszymi zawodnikami okazała się Oliwia Sygocka w kategorii juniorów oraz Michał Pawelec wśród seniorów.

OPP ”Ogród Jordanowski” w Kozienicach zamienił się  w arenę dla szachistów. 18 marca odbyły się I Mistrzostwa szachowe o Puchar Prezesa ds. Pracowniczych Enei Wytwarzanie. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „KozGames”, partnerem głównym mistrzostw była Enea Wytwarzanie. Zmagania szachistów wsparła Gmina Kozienice oraz Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu.

W sobotnich rozgrywkach udział wzięli zarówno bardziej doświadczeni zawodnicy, jak i początkujący gracze. Tak naprawdę odbyły się dwa turnieje tzn. 18 marca rozgrywki stacjonarne, natomiast w niedzielę w trybie on-line za pośrednictwem platformy chess.com.

Mistrzostwa podzielone zostały na dwie kategorie wiekowe. W kategorii junior sobotniej rywalizacji najlepszą zawodniczką okazała się Oliwia Sygocka z I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach. W kategorii senior najlepszym zawodnikiem okazał się 33 letni Michał Pawelec.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content