20,8 C
Kozienice
sobota, 13 lipca, 2024

Nowy rok szkolny 2022/2023 rozpoczęty!

Popularne

Warto przeczytać

1 września uczniowie szkół podstawowych i średnich rozpoczęli nowy rok szkolny. Zarówno w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego, jak i w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach – placówkach prowadzonych przez Powiat Kozienicki – uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania hymnu państwowego, po czym dyrektorzy Ewa Malec oraz nowa dyrektor ZS Nr 1 Anna Gollasch powitali wszystkich zebranych gości, grono pedagogiczne, pracowników szkoły oraz uczniów.

Rozpoczęcie roku szkolnego stało się także okazją do wręczenia nagród Starosty dla najlepszych maturzystów. W Zespole Szkół Nr 1 byli to: absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego: Michał Kociołek, Wiktoria Ciepielska, Jakub Golisz, absolwenci Technikum: Sara Figurska, Mateusz Leszczyński i Jakub Piechociński. Otrzymali oni nagrody z rąk Starosty Kozienickiego Krzysztofa Wolskiego.

W I Liceum Ogólnokształcącym wyróżnienia otrzymali Amelia Worobiec, Jakub Gumiński i Julia Markwat. Uroczystego wręczenia nagród dokonała Wicestarosta Powiatu Kozienickiego Małgorzata Bebelska.

Wyjątkowym punktem rozpoczęcia roku szkolnego w obu placówkach było ślubowanie uczniów klas pierwszych.

W szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Kozienicki naukę w klasach pierwszych rozpoczęło w tym roku łącznie 485 uczniów.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content