Dzisiaj jest wtorek, 18 lutego 2020 r., 49 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[FOTO] Uczniowie z Zespołu Szkół w Budapeszcie
Dodał: MaG, 05-12-2019 08:37, odsłon: 760
fot.ZS1
fot.ZS1

Od 24 listopada do 29 listopada 8 naszych uczniów pod  opieką 3 nauczycieli uczestniczyło w międzynarodowym spotkaniu projektowym Erasmus+ Eupenu20 „European Pedagogics and nutrition” w Budapeszcie, w ponad stuletnim budynku Gimnazjum św. Władysława. Było to już trzecie międzynarodowe spotkanie uczniów z Wiednia, Budapesztu, francuskiego Lens oraz Kozienic.

Podczas spotkania uczniowie z pięciu krajów przeprowadzali eksperymenty przewidziane planem działań w projekcie. Nasza ekipa zajmowała się badaniem jakości wody. Były też wiele innych  eksperymentów z zakresu biologii i chemii. Tematem przewodnim była woda, która jest niezbędna dla metabolizmu człowieka.

 

Oprócz eksperymentów uczniowie przygotowali książeczkę dla przedszkolaków, która w prosty sposób prezentuje poważne zagadnienia naukowe związane z wodą. Przygotowała również projekty gier planszowych, które pomogą dzieciom zdobyć wiedzę związaną ze zdrowym odżywianiem się.

 

 

Uczniowie odbyli też wycieczkę edukacyjną do oczyszczalni ścieków w Peszcie oraz poznali baseny termalne Rudas. Tym razem polska ekipa skupiła się na eksperymentach chemicznych, ze względu na to. że szkoła w Budapeszcie nie dysponuje pracownią gastronomiczną. W poprzednich spotkaniach zagadnienia żywieniowe stanowiły istotną część spotkania w Lens i Wiedniu. Podobnie będzie też w Eisenberg. Niebawem nasi uczniowie rozpoczną przygotowania do kolejnej mobilności Erasmus+ w Eisenberg.

 

W czasie wolnym uczniowie mogli poznać uroki kuchni węgierskiej a nawet tańce węgierskie. Zwiedzili piękne zabytki Budapesztu, odbyli dwugodzinną podróż autobusem „hop on hop off”. Ze względu na wiele sprzętu i odczynników tym razem wybraliśmy połączenie kolejowe i powróciliśmy do kraju przez Słowację i Czechy.

 

 

źródło: ZS1  
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Nagrodzony Oscarem "Parasite", „Zenek", „Matthias i Maxime"- to filmy, które...
Fot. DK Idalin
W czwartek, 27 lutego o godz. 16.30, w Gniewoszowie odbędzie się wernisaż „Drzemiąca Pasja” -...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Od kilku miesięcy trwają prace modernizacyjne kozienickich dróg i towarzyszącej jej infrastruktury...
archiwum
Do połowy marca mają zakończyć się wszystkie prace przy modernizacji ulicy Radomskiej. Chwilę późn...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook