Dzisiaj jest środa, 12 sierpnia 2020 r., 225 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
[FOTO/WIDEO] Biegają bo lubią. Tym razem dla Niepodległej
Dodał: MaG, 12-11-2019 14:59, odsłon: 4235
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Blisko 150 osób zdecydowało się wziąć udział w Biegu Niepodległości. Uczestnicy mieli do pokonania 11 kilometrów.

We wtorek 12 listopada na  stadionie lekkoatletyczno – piłkarskim w Kozienicach odbył się wyjątkowy bieg – Bieg Niepodległości. Start biegu zaplanowany został na godz. 11.11 i i rozpoczął się od odśpiewania przez uczestników Hymnu Narodowego.

Chętnych do startu nie brakowało. Uczestników biegu zgłosiły drużyny: Biegam bo Lubię, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, Kozienickiego Centrum Sportu i Rekreacji, I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego, Starostwa Powiatowego, Urzędu Miejskiego, Zespołu Szkół  nr.1 im. Legionów Polskich.

 

W biegu udział wziął również burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski


Szczytny cel

Ta wyjątkowa akacja promująca nie tylko zdrowy tryb życia ale również Święto Niepodległości przyjęta została przez uczestników biegu z dużym entuzjazmem. - Z roku na rok mamy coraz więcej chętnych zespołów, które chcą wziąć udział w tej akcji.  Angażujemy lokalną społeczność i myślę, że będziemy kontynuowali tradycję w latach kolejnych. - mówił burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski

 - Szczytny jest cel, Bieg Niepodległości. Trzeba angażować nie tylko dorosłych ale również dzieci i młodzież do tego, by uczcić tą ważną dla dziejów Polski uroczystość. - mówił tuż przed biegiem dyrektor Wydziału Promocji Urzędu Gminy Kozienice Jarosław Traczyk

W kozienickim Biegu niepodległości udział wzięło 13 sztafet z 8 drużyn. Pokonanie 11 kilometrów rozpoczęło się od wspólnego biegu na dystansie 200 metrów. Dalej każda ze sztafet musiała obiec płytę stadionu 27 razy.  

 Dzisiejszą sztafetę na dystansie 11 kilometrów pokonali przedstawiciele straży pożarnej z wynikiem 33 minut i 44 sekund. Drugą na mecie była sztafeta Zespołu Szkół  nr.1 im. Legionów Polskich z czasem 35 minut i 55 sekund. Jako trzecia na metę dotarła „złota” sztafeta  I Liceum Ogólnokształcącego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale a dla zwycięskich drużyn przygotowano pamiątkowe nagrody. 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook