Dzisiaj jest piątek, 07 sierpnia 2020 r., 220 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Wicemarszałek Rafał Rajkowski: budowa mostu na Wiśle łączącego dwa powiaty zagrożona. Strona rządowa nie zabezpieczyła środków
Dodał: DL, 01-07-2020 13:08, odsłon: 2184
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej dotyczącej przebudowy drogi powiatowej, która odbyła się w budynku kozienickiego starostwa, wicemarszałek Rajkowski wydał oświadczenie w sprawie budowy mostu na Wiśle. Most ten ma połączyć dwa powiaty - kozienicki z garwolińskim. Jak tłumaczył wicemarszałek, jego budowa może być zagrożona.

Wicemarszałek w Starostwie Kozienickim wygłosił oświadczenie dotyczące realizacji inwestycji budowy mostu w Świerżach Górnych. Jak informował Rafał Rajkowski wszystkie samorządy zabezpieczyły środki finansowe na ten cel oprócz strony rządowej, która miała przekazać na tę inwestycję 80% dofinansowania. – Jako samorządy, które spisały porozumienie zabezpieczyliśmy środki w wieloletniej prognozie finansowej. Jakiś czas temu mieliśmy sposobność zobaczenia pięknego zdjęcia z przyjazdu Pana prezydenta wraz z politykami Prawa i Sprawiedliwości w rozumieniu, że inwestycja będzie realizowana. To spotkanie dotyczyło tylko sfinansowania projektu tego mostu. Wszystkie samorządy zabezpieczyły środki finansowe na ten cel oprócz strony rządowej – mówił wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 


 

Tym samym wicemarszałek Rafał Rajkowski zaapelował do rządu Prawa i Sprawiedliwości o potwierdzenie zabezpieczenia środków na budowę mostu. - Oczekujemy jako samorządowcy, że strona rządowa zabezpieczy środki w wysokości 80% finansowania tej inwestycji i poinformuje o tym opinię publiczną. Jeśli tak się nie stanie, szczególnie w tym okresie wyborczym. Jeśli nie będzie tego przyrzeczenia tych pieniędzy, śmiem twierdzić, że inwestycja ta może być zagrożona. Za bardzo nam zależy, aby ta przeprawa mostowa powstała i połączyła dwa powiaty. Bardzo serdecznie prosimy o promesę i potwierdzenia finansowego wsparcia w realizacji tej inwestycji na poziomie 80% do czego zobligowali się politycy Prawa i Sprawiedliwości – apelował wicemarszałek Rajkowski.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kozienicki Klub Motorowy - KKM/Facebook
W weekend 25-26.07 odbyła się I runda Pucharu i Mistrzostw Polski w Enduro w Połczynie Zdrój. - Ni...
Fot. Kortez - materiały prasowe
W muszli koncertowej w Kozienicach,  w piątek 7 sierpnia 2020 roku o godzinie 21 odbędzie się koncer...
Fot. Ministerstwo Zdrowia
Zmiany w organizacji wesel, wydarzeń sportowych czy obowiązek zasłaniania nosa i twarzy wszędzie, nie tyl...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook