Dzisiaj jest wtorek, 11 sierpnia 2020 r., 224 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
Odpoczywając naładujesz telefon lub tablet. Ławki solarne cieszą się zainteresowaniem wśród młodzieży
Dodał: MaG, 23-07-2019 10:49, odsłon: 2574
fot.Mariusz Grotkowski
fot.Mariusz Grotkowski

Ławki solarne, w których całkowicie za darmo doładujesz swój telefon, tablet lub inne urządzenie korzystające ze złącza USB pojawiły się w dwóch najczęściej odwiedzanych punktach Garbatki-Letnisko.

Kilka dni temu na terenie miejscowości Garbatka-Letnisko zamontowane zostały ławki, które zostały wyposażone w gniazda USB dzięki którym naładujesz swój smartfon, tablet lub inne urządzenie. Rozwiązanie już cieszy się dużym zainteresowaniem, głównie wśród młodzieży.

 

- Dzięki zamontowanym panelom zasilanym energią słoneczną można naładować telefony czy laptopy poprzez 4 porty USB.  Postawiono je w miejscach o największym ruchu  mieszkańców i turystów.  – mówi wójt gminy Garbatka Teresa Fryszkiewicz

 

Na dzień dzisiejszy zamontowane zostały dwie ławki. Pierwsza z nich znajduje przy skwerze Jana Pawła II przy budynku urzędu, druga zaś została zamontowana przy skwerze im. mjr. Władysława Szymanowskiego znajdującego się przy dworcu PKP.

 

 

- Chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, która chętnie przebywa w obu tych miejscach. Każda ławka posiada 4 niezależne gniazda, w których można bez problemu szybko naładować telefon lub tablet. Z ławek korzystają również turyści oraz nieco starsi mieszkańcy naszej miejscowości posiadający urządzenia, które łatwo i szybko można doładować np. w trakcie odpoczynku. - dodaje wójt

 

To program pilotażowy. Jeśli rozwiązanie się sprawdzi władze gminy rozważają zakup i montaż kolejnych solarnych ładowarek w kolejnych częściach Garbatki.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
I jak młodzież ma się ruszać jak teraz będzie mogła siedzieć całe dnie i grać na ławce. Do czego to doprowadzi? I tak mamy coraz więcej ciot w rurkach z telefonami w ręku z przepuchlinami kręgosłupa.
23-07-2019, 12:50:10
+ 39
- 6
odpowiedz
Co to za określenie ciota? Dlaczego ocenia Pan ludzi po ubiorze? Mam dosyć tej wojny polsko-polskiej, kiedyś nie można było zakładać kolorowych skarpetek i zapuszczać długich włosów, teraz zakładać rurek, jak nasze dzieci mają żyć? Już był taki jeden co chciał żeby wszyscy wyglądali tak samo a najlepiej byli blondynami o aryjskich cechach.
23-07-2019, 19:23:27
+ 3
- 21
odpowiedz
Nowicjusz
Porównując do chorego psychicznie szaleńca jest ciosem poniżej pasa!
24-07-2019, 12:50:34
+ 12
- 2
odpowiedz
Tak jak obrażanie innych tylko dlatego, że inaczej wyglądają. Nie musiał Pan robić wycieczki w stronę mniejszości seksualnej (wiadomo co oznacza to potoczne określenie) czy sposobu ubierania. A jeżeli chodzi o resztę to się zgadzam, młodzież za mało się rusza, nie grywa w piłkę, nie jeździ rowerem. Cytując klasyka: siedzą na ławeczkach i .... ;)
24-07-2019, 17:36:53
+ 1
- 11
odpowiedz
A czemu to nie można nazwać kogoś ciotą ? Wolność wypowiedzi każdy ma zagwarantowane w konstytucji. Jeśli już ktoś uważa że to go obraża może jak każdy obywatel, zgłosić sprawę do sądu cywilnego i to on rozstrzygnie różnice zdań czyli Twoją i kogoś innego.

Mam wrażenie że w imię poprawności moralnej, politycznej itd... ogranicza się swobodę wypowiedzi. To nie tędy droga.
24-07-2019, 20:04:18
+ 12
- 1
odpowiedz
Nowicjusz
Niech Pani Wójt pójdzie o krok dalej i niech zleci zamontowanie hamaków na każdym skrawku zielenie. Niech młodzież leży z telefonem w ręku a obok bateria solarna. Niech rosną ,, kaleki,,
25-07-2019, 07:48:24
+ 11
- 1
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, od 1 września uczniowie powrócą do szkół...
Fot. UG Garbatka-Letnisko
Tłumy ludzi na „Polance” w Garbatce-Letnisku, to w te wakacje częsty widok i to nie tylko w w...
W sierpniu mija 3 lata od momentu uruchomienia ośrodka Legii Soccer Schools w Kozienicach. Jak dzisi...
Gmina Kozienice chce zainwestować własne środki w poprawę jakości powietrza. Już za chwilę rusza nowy gmi...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook