Dzisiaj jest niedziela, 15 grudnia 2019 r., 349 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Co jeść by uniknąć raka? Temu zagadnieniu poświęcony był dzisiejszy wykład w Mediatece
Dodał: KamZap, 15-02-2019 20:53, odsłon: 1508
Wykład prowadziła dietetyk z Kozienic Anna Gałązkiewicz. Fot. Kamil Zapora
Wykład prowadziła dietetyk z Kozienic Anna Gałązkiewicz. Fot. Kamil Zapora

W piątek 15 lutego w Mediatece w Centrum Kulturalno-Artystycznym odbył się otwarty wykład z dietetykiem Anną Gałązkiewicz z poradni „Dobry Dietetyk” w Kozienicach. Mowa była m.in. o tym co jeść, żeby zminimalizować ryzyko nowotworu, a także jak odżywiać się w czasie chemioterapii, żeby dodatkowo nie obciążać organizmu. Organizatorem prelekcji była Fundacji Energia-Działanie, a akcję wspierał wolontariat pracowniczy Enei Wytwarzanie.

Miejscem akcji była kozienicka Mediateka, gdzie swoją siedzibę ma Klub Jaskółka, czyli miejsce spotkań dla kobiet chorych na raka i ich bliskich.

Na początku wszystkich przybył na wykład przywitała Beata Smykiewicz-Różycka – prezes Fundacji Energia-Działanie, która była organizatorem prelekcji. Wspomniała o tzw. miejsc przyjaznych, gdzie osoby chore mogą znaleźć profesjonalną pomoc, również niemedyczną w walce z chorobą nowotworową. W ostatnim czasie do tego szlachetnego grona dołączyła poradnia dietetyczna Anny Gałązkiewicz „Dobry Dietetyk” w Kozienicach. – Była to moja odpowiedzieć na propozycję prezes Beaty Smykiewicz-Różyckiej. Jak się okazuje wielu kobiet cierpiących na nowotwór wyszukuje różne diety, które są dla nich szkodliwe, a właściwe odżywianie jest kluczowe w walce z rakiem jak również w profilaktyce – mówiła Anna Gałązkiewicz.

To właśnie Anna Gałązkiewicz poprowadziła dzisiejszy wykład, z którego mogliśmy dowiedzieć się jakich produktów unikać w czasie walki z nowotworem. Była też mowa o profilaktyce. Ryzyko powstania raka zwiększają: związki chemiczne powstające np. podczas grillowania i wędzenie, brak ruchu, alkohol czy nadmierna otyłość. W opozycji do tych czynników stoją związki pomagające w uniknięciu raka, czyli antyoksydanty, o których także wspomniała Anna Gałązkiewicz.

W dzisiejszej prezentacji mogliśmy znaleźć też wskazania dietetyczne w konkretnych etapach choroby i poszczególnych metodach leczenia, a także po wygranej walce z rakiem.

Poradnia „Dobry Dietetyk” mieści się w budynku przychodni przy ulicy Sienkiewicza w Kozienicach. W każdy pierwszy czwartek miesiąca na hasło Ida Czerwcowa możemy skorzystać tam z bezpłatnych konsultacji.Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
W sobotę, 14 grudnia o godzinie 15 w sali kameralnej CKA w Kozienicach odbyła się sesja popularno-naukowa...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
52 prace, rysunek, malarstwo, wszechstronność w sztuce z upodobaniem pejzażu wiejsko-miejskiego. Kozienic...
fot.UGMK
Mimo, iż typowej zimowej aury na horyzoncie nie widać, władze miasta zastanawiają się jak pomóc be...
fot.Enea
W czwartek, 12 grudnia, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka odbył się XIX Przegląd Kolęd i...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook