Dzisiaj jest niedziela, 29 marca 2020 r., 89 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[WIDEO, ZDJĘCIA] Prezydent Andrzej Duda będzie stał na straży ciężko pracujących ludzi. Wizyta w Kozienicach
Dodał: DL, 28-02-2020 20:19, odsłon: 5865
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass

Ubiegający się o drugą kadencję prezydent Andrzej Duda odwiedził dzisiaj (28 lutego) Kozienice. Prezydent spotkał się ze swoimi wyborcami w Hali Sportowej Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. - Będę stał na straży ciężko pracujących ludzi - mówił prezydent.

Prezydent wraz z współpracownikami pojawił się w Hali Sportowej Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. Tam, w sali gimnastycznej odbył się jego wyborczy wiec. W jego trakcie Andrzej Duda przekonywał zebranych, że tylko jego prezydentura i rządy PiS sprawią, że w Polsce podniesie się jeszcze bardziej poziom życia polskich rodzin i obywateli, a jeśli on nie będzie dalej prezydentem to dobre - zdaniem kandydata zmiany ulegną zatrzymaniu.

 

Przedstawiciele powiatu oraz gminy uroczyście przywitali prezydenta Andrzeja Dudę. W imieniu gminy wystąpił burmistrz Piotr Kozłowski wraz z zastępcami Mirosławem Pułkowskim i Dorotą Stępień. W imieniu powiatu kandydata powitał starosta kozienicki Andrzej Jung z wicestarostą Józefem Małaśnickim. Następnie wręczono prezydentowi obraz Elżbiety Wit przedstawiający bramę wjazdową do Urzędu Miejskiego.

 

 

W swoim przemówieniu kandydat PiS wspominał o najważniejszych założeniach swojej prezydentury, czyli bezpiecznej Polsce, która stale się rozwija. Sprawy dotyczące polskich oraz polskiej gospodarki stawia jako swój priorytet. Andrzej Duda odnosił się także do bieżących wydarzeń z życia politycznego. Prezydent mówił o między innymi trzynastych emeryturach, które zostaną wypłacone w tym roku, a ich łączna suma wyniesie dwanaście miliardów złotych. - Należą się i są potrzebne emerytom - tłumaczył prezydent. Według prezydenta nie będą one podlegały jakimkolwiek egzekutywom i nie będzie można ich zabrać, a ich wydanie będzie automatyczne - nie trzeba będzie składać jakichkolwiek wniosków, czy czegoś załatwiać.

 

Prezydent poruszył również temat wynagrodzeń, które jego zdaniem poszły znacząco w górę. Działania te nazwał poprawianiem bytu Polaków na polu finansowym. - Musimy nadal rozwijać polską gospodarkę, żeby pieniądze nie wypływały z Polski, żebyśmy to my nimi obracali i wspierali naszą gospodarkę, taką Polskę chcemy  budować - mówił Andrzej Duda.

 


 

W swoim przemówieniu prezydent mówił także o naprawie polskiej edukacji i polskiego systemu ochrony zdrowia, który jego zdaniem znaczącą się poprawił, przez co u poszczególnych specjalistów są już teraz zauważalnie mniejsze kolejki. - Mamy pełną świadomość, że lekarzom trzeba zapewnić godziwe wynagrodzenia, a także personelowi medycznemu. Opieka zdrowotna musi być na najwyższym poziomie. Zobaczycie efekty tych pozytywnych zmian już w najbliższym czasie - mówił.

 


 

Kolejne wątki poruszone przez Andrzeja Dudę stanowiły wymiar sprawiedliwości, a dokładnie uczciwa Polska, gdzie według niego sędziowie, którzy naruszą zasady etyki będą ponosić za to odpowiedzialność, a nie pseudo odpowiedzialność, czyli tak naprawdę nic. Prezydent wyraził wdzięczność wszystkim służbom mundurowym, oraz poświęcił część swojej wypowiedzi kołom gospodyń wiejskich, które jego zdaniem wspaniale kultywują Polską tradycję.

 


 

Prezydent mówił o nowoczesnych komisariatach, radiowozach, a także bezpieczeństwie militarnym. - Będziemy kupować bardzo drogie wyposażenie, najlepsze na świecie, bo polski żołnierz musi być wyposażony najlepiej na świecie. Wyposażony tak, aby mógł strzec bezpieczeństwa Rzeczypospolitej, aby nasi żołnierze potrafili odeprzeć każdy atak. Podwyżki dla żołnierz, aby ich rodziny miały godny byt i należne zabezpieczenie. Kupujemy także najnowsze samoloty F35, które są najlepsze - powiedział Andrzej Duda.

 


 - Prowincja jest tak samo ważna jak wielkie miasto, bo tam też są pracujący ciężko ludzie, którzy budują nasze państwo - mówił prezydent.

 

Na zakończenie kandydat poruszył temat zbliżających się wyborów. - Zdecydowałem się startować w tych wyborach, ponieważ chcę kontynuować to w jaki sposób rozwijała się Polska. Tak sprofilowany rozwój Polski, gdzie w pierwszej kolejności były załatwiane sprawy zwykłych ludzi. Gdzie najważniejszy dla władzy był człowiek. Zaczęliśmy dlatego od 500+ i zmniejszenia wieku emerytalnego. Będę to kontynuował, będę podejmował decyzje, które służyć będą człowiekowi i przyniosą poprawę jakości życia każdego rodaka - mówił.

 


 

Na zakończenie Andrzej Duda udał się w tłum zgromadzonych ludzi. Zebrani na sali głośno skandowali "Dziękujemy, dziękujemy!".

 Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Zdjęcia piękne... kadrowanie prawie jak w TVP ;-)
Dodane obrazki:
28-02-2020, 21:27:51
+ 12
- 6
odpowiedz

Z tak daleka redakcja nie robiła zdjeć jak łatwo zauważyć. Na wideo (transmisji) widać szerokie i wąskie kadry.


28-02-2020, 21:56:09
+ 6
0
odpowiedz
W żadnym razie nie zarzucam stronniczości. Chciełem tylko by czytelnicy mieli troszkę szerszy obraz rzeczywistości. A za relację wszyscy głośno skandujemy "Dziękujemy, dziękujemy!". Pozdrawiam.

Dodane obrazki:
28-02-2020, 22:16:56
+ 8
- 2
odpowiedz
Staramy się jak możemy, by dać możliwość dotarcia do jak największej ilości informacji z naszego powiatu. Z rana relacja powstania komitetu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, po południu kandydata Andrzeja Dudy.
28-02-2020, 23:06:55
+ 3
0
odpowiedz
A gdzie moje dwa komentarze. Co, nie po linii i nie na bazie? To pojedziemy jeszcze raz. Buziaki dla cenzorów.
28-02-2020, 23:16:59
+ 3
- 3
odpowiedz

Cenzorów? Najpierw takowe trzeba napisać - później dodać :)


28-02-2020, 23:26:44
+ 5
- 1
odpowiedz
[size= medium]Będę stał na straży ciężko pracujących ludzi - mówił prezydent.
[/size]
[size= medium]ciekawe bardzo ciekawe,niech powie to nowym pracownikom w wytwarzaniu,zobaczy gest
[/size]
29-02-2020, 06:46:07
+ 3
- 7
odpowiedz
Amator
Wszystko fajnie tylko... Programy spoełczne ...ok, ja rozumiem, że każady cywilizowany kraj powinien prowadzić realną politykę socjalną bo zawsze będą ludzie, którym trzeba pomóc. Dochodzi niestety jednak do stanu rzeczy kiedy pracujący mają odczucie, że właśnie o nich zapomniano bo się ludzi pracujących nie premiuje. To nie jest dobre. Janosikowanie też musi mieć swoje granice. Druga sprawa, podwyżki płac. Pewnie, że wszyscy powinni zarabiać więcej, ale jeśli ktokolwiek myśli, że wystarczy podnosić minimalną pensję a nie idzie tu równolegle obniżka ZUSu oraz podatków to... nic dobrego z tego też nie wyjdzie bo będzie to rodziło inflację, która bedzie zjadać nasze pieniądze. Podnoszenie minimalnej pensji tylko poprzez jej wzrost (bez obniżania danin na rzecz Państwa) będzie rodzić wiele negatywnych skutków bo ekonomii się nie oszuka. Przedsiębiorcy będą podwyższać ceny i nic to nie da.
29-02-2020, 08:48:06
+ 11
- 5
odpowiedz
Żeby komentować należy dysponować minimum wiedzy???? Umpreza zgłoszona do 500 osób. Spora cześć osób niestety musiała zostać poza wejściem, taka jest prawda???? drodzy hajterZT
29-02-2020, 13:04:46
+ 7
- 4
odpowiedz
No to w załączeniu komentarz i fotki na potwierdzenie tego, że cenzura i banowanie gra.
Dodane obrazki:
29-02-2020, 14:10:39
+ 2
0
odpowiedz
A wszyscy chętni weszli ? Podejzrewam, że musiałabyć selekcja, przecież nie wypełnią budy pod korek, bo w razie ewakuacji by się potratowali.
29-02-2020, 14:16:21
+ 6
- 1
odpowiedz
No to lecimy. W załączeniu komentarz i cztery fotki z prób zamieszczenia komentarza. Cenzura i banowanie ma się dobrze. Buziaki chłopaki.....
Dodane obrazki:
29-02-2020, 14:16:48
+ 2
- 1
odpowiedz
No to uwaga dodaję komentarze, te co zostały usunięte. Po pierwsze; niech se chłopina da na wstrzymanie i wstydu sobie zaoszczędzi. Dlaczego? Ano dlatego, że teraz - tak jak w przypadku Kamińskiego - powinien natychmiast ułaskawić Tomasza Kaczmarka. Toż to ICH człowiek. A PAD jako doktor prawa wie najlepiej jak to zrobić. Po drugie: reforma wymiaru sprawiedliwości; czy wypiepranie ludzi z roboty (sędziów) to faktycznie reforma, czy czystka. Bo jeśli reforma, to za tym powinna iść zmiana prawa, a tej akoś nawet na horyzoncie nie widać. Po trzecie: bezpieczeństwo zewnętrzne; pytam gdzie helikoptery dla sił specjalnych? Co z Marynarką Wojenną RP? Co z pojazdami lekkimi typu Honker? No i na koniec: dlaczego - jako zwierzchnik sił zbrojnych pozwolił Macierewiczowi wypieprzyć najlepszych dwódców, o których nawet Amerykanie wypowiadali się z podziwem, szacunkiem i godnością. Jak mógł dopuścić do tego żę w armii pożądanymi cechami są lizusostwo, spolegliwość, donosicielstwo o honorze nie wspomnę.
29-02-2020, 14:28:35
+ 5
- 6
odpowiedz
Po czwarte: bezpieczeństwo wewnętrzne; to, że pozawili UB-ków emerytur to w części uważam za uzasadnione (dlatego, że nie odbiera się praw nabytych). Natmiast stosowanie odpowiedzialności zbiorowej w stosunku do zwykłych gliniarzy jest złe i dotknięte zwykłą zemstą polityczną. Dlaczego? Dlatego, że wówczas innej POLSKI nie było, a oni nadstawiali łba, broniąc i chroniąc przed złodziejami. Nadto jeżeli PAD uważa, że służyli państwu komunistycznemu, to niech odda wszustkie szkolne świadectwa i dyplomy bo są BE KOMUNISTYCZNE. No i po PIĄTE, czyli 13. emerytura; bzdury opowiada PAD mówiąc, że to MY dajemy wam środki na godne życie. No to liczymy: memerytura w wysokości 1.200 zł brutto, podatek dochodowy od osób fizycznych miesięcznie (17%) to 204 zł. Rocznie podatku to jest 2.448 zł. Więc jak nie liczył 1.000 złociszów Morawiecki jest do przodu. I na koniec wisienka: ZAKUPY; zapraszam cię chłopino do Biedronki i robimy zakupy. Takie zwykłe domowe, czyli chlebek (już tylko 400 gramm) wędlinkę po co najmniej (nie kupujemy w promocji) 25 zł, mleczko, margarynkę-smarowacz (nie masełko), pietruszkę, marchewkę, selera, pora no i oczywiście ziemniaki. Skrmne środki czystości, Do tego jajka, olej, mąkę i cukier. No i jak, ile wyszło? Jak nie liczył na okrągło wyjdzie na osobę 35 złociszów. Więc NIE CHRZAŃ o Polsce dobrobytu za czasów TWOJEJ partii (choć podobno jesteś bezpartyjny i chciałeś być prezydentem wszystkich polaków tak tych niepełno sprawnych, lekarzy rezydentów i nauczycieli), bo inflacja jaką nam zafundowała TWOJA partia szybko nie zapomnimy. I obyś przegrał już w pierwszej turze, tego ci życzę tak po katolicku.
29-02-2020, 14:30:33
+ 8
- 6
odpowiedz
To dowód na to, że był wpisywany komentarz. Należy jeszcze dodać kod i zrobić dodaj. Tego chyba zabrakło. Proszę więc nie pisać, że komentarz został dodany do serwisu.
29-02-2020, 18:45:10
+ 6
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
„Uwaga, uwaga! Policja informuje. Mamy stan epidemii. Zostań w domu. Nie narażaj siebie i innych! O...
fot. ilustracja/pixabay.com
Halina Markowska-Budniak, Agnieszka Cichoń oraz Amelia Pudzianowska zostali głównymi laureatami Re...
Fot. LGD Kozienice
W związku z zaistniałą sytuacją Lokalna Grupa Działania "Puszcza Kozienicka" przekazała informację d...
Fot. archiwum prywatne
Decyzją czytelników i kapituły redakcyjnej "Echa Dnia" tytuł Osobowości Roku 2019 w powiecie kozie...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook