Dzisiaj jest piątek, 10 lipca 2020 r., 192 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
(WIDEO, FOTO) Tak w Kozienicach przywitaliśmy wiosnę. Niesamowity koncert zespołu Stonehenge
Dodał: KamZap, 21-03-2019 21:12, odsłon: 2074
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

W czwartek 21 marca mogliśmy przenieść się z Kozienic do Irlandii, dzięki muzyce w wykonaniu zespołu Stonehenge, który charakteryzuje celtyckie brzmienie. Koncert odbył się w Centrum Kulturalno-Artystycznym z okazji przypadającego dzisiaj pierwszego dnia kalendarzowej wiosny i obchodzonego w niedzielę dnia patrona zielonej wyspy Św. Patryka.

 

Na początku wszystkich przybyłych, w tym radnych rady miejskiej w Kozienicach na czele z przewodniczącym Rafałem Suchermanem, przywitała dyrektor KDK Elwira Kozłowska.


Stonehenge składa się z sześciu instrumentalistów wykonujących muzykę szkocką i irlandzką, a są to: Kamil Krzanowski (skrzypce), Janusz Jurczak (akordeon, szkockie dudy), Wojciech Gąsior (gitara basowa), Arkadiusz „Kosmos” Wąsik (śpiew, gitary), Szymon Kieloch (perkusja) i Paweł Lemański (klawisze).


Większość utworów jakie dzisiaj usłyszeliśmy inspirowanych jest tradycyjną muzyką irlandzką, taką jaką możemy usłyszeć chociażby w wyspiarskich pubach, choć członkowie zespołu nie odmawiają sobie autorskich aranżacji.

 

Jak się okazało zespół Stonehenge mimo wielkiej pasji do muzyki celtyckiej nie daje zamknąć się w ramy. Najlepiej pokazuje to blisko dziesięciominutowa, dość luźna stylistycznie opowieść o irlandzkim żeglarzu Denisie Landzie, które możecie posłuchać powyżej.

 

 


Prawdopodobnie była to pierwsza okazja, żeby na scenie CKA zobaczyć mężczyzn w spódnicach. Mowa oczywiście o tradycyjnych szkockich strojach, czyli kiltach. Zespół Stonehenge jest jedynym w Polsce, który na scenie prezentuje się właśnie w ten sposób.

 


Grupa ma w swoim repertuarze wiele skocznych i wesołych melodii, które wprawiły zgromadzoną publiczność w doskonały nastrój, choć momentami nie zabrakło też spokojniejszej i bardziej nostalgicznej nuty.

 


Zespół przez cały koncert utrzymywał doskonały kontakt z publicznością dzięki humorowi lidera Arkadiusza „Kosmos” Wąsika.Dzisiaj w CKA było naprawdę zielono.

 


Stonehenge zrobił na kozienickiej publiczności ogromne wrażenie, która wyraziła to owacjami na stojąco, po którym zespół nie mógł odmówić bisu.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Enea
Zgodnie ze Strategią Rozwoju, Grupa Enea powołała spółkę Enea Nowa Energia, której zadaniem...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Po  spotkaniach z mieszkańcami, samorządowcami w Szydłowcu, Zwoleniu premier Mateusz Morawiecki p&oa...
fot.KKS
Dziesięć zespołów będzie rywalizowało w grupie 6 II ligi piłki siatkowej mężczyzn w sezonie 2020/2...
fot.archiwum
Thunderstrike Fight League, 21 edycja odbędzie się już we wrześniu w Kozienicach. Taką informację w czwar...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook