Dzisiaj jest poniedziałek, 06 lipca 2020 r., 188 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
[ZDJĘCIA,WIDEO] Międzypokoleniowa V Wigilia Gminna w Gniewoszowie
Dodał: DL, 15-12-2019 19:18, odsłon: 2811
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

W niedzielę, 15 grudnia miała miejsce kolejna, już piąta Międzypokoleniowa Wigilia w Gminie Gniewoszów. W pięknie udekorowanej stołówce Zespołu Szkolno – Przedszkolnego miało miejsce wspólnie śpiewanie kolęd, czy także tradycja dzielenia się opłatkiem. Nie zabrakło również występów artystycznych w wykonaniu uczniów placówek oświatowych z Gniewoszowa. 

W programie niedzielnej wigilii znalazły się kiermasz stroików i ciast świątecznych, występ zespołu „Stępocianki”, podsumowanie projektu „Centrum Inicjatyw Społecznych” dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i literackiego oraz konkursu „Skarby zaklęte w szkle”, część artystyczna w wykonaniu uczniów placówek oświatowych i na zakończenie świąteczne życzenia, łamanie się opłatkiem oraz degustacja potraw wigilijnych. 

 

Po oficjalnym powitaniu wszystkich gości, odśpiewaniu kolędy „Do szopy hej pasterze” proboszcz parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP w Gniewoszowie ks. Stanisław Grzmil odczytał Ewangelię świętego Łukasza. Następnie głos zabrał wójt gminy Gniewoszów Marcin Gac oraz zastępca przewodniczącego rady gminy Mariusz Szczepaniak. Złożyli oni wszystkim mieszkańcom życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. 

 


 

Wójt Marcin Gac życzył wszystkim zebranym dużo zdrowia i radości, oraz samych sukcesów w nadchodzącym roku. - Chciałbym państwu na te nadchodzące święta życzyć przede wszystkim dużo zdrowia, ale również dużo ciepła i radości. Aby te święta spędzili państwo w gronie rodzinnym. I jak jesteśmy już przy świętach chciałbym żebyście państwo w nowym roku spędzili swoje wszystkie marzenia i życzę państwu dużej życzliwości dla drugiej osoby - mówił wójt Marcin Gac.

 

Kolejne życzenia świąteczne w imieniu własnym oraz rady gminy złożył zastępca przewodniczącego rady gminy Mariusz Szczepaniak. - Również chciałem dołączyć się do życzeń Pana wójta. W imieniu własnym i w imieniu Pana przewodniczącego i całej rady gminy Gniewoszów życzę państwu i państwa rodzinom, wszystkim mieszkańcom i gościom naszej gminy pogodnych, radosnych, błogosławionych spędzonych w rodzinnej atmosferze świąt Narodzenia Pańskiego. Niech ten czas radosnego świętowania upłynie państwu w spokoju i zdrowiu, a nadchodzący nowy rok obdaruje państwa wszelką pomyślnością  - mówił Mariusz Szczepaniak.

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na występ zespołu "Stępocianki", którego członkinie w akompaniamencie akordeonu odśpiewały najbardziej znane kolędy.

 


 

Następnie odbyło się podsumowanie projektu "Centrum Inicjatyw Społecznych" dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, po czym rozstrzygnięto konkurs plastyczny i literacki, a także konkurs "Skarby zaklęte w szkle".

 


Laureatami konkursów byli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie.

 

Podczas niedzielnej wigilii odbył się również koncert kolęd w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego i Publicznego Gimnazjum w Gniewoszowie

 


 

Na zakończenie wszyscy uczestnicy przeszli do stołu wigilijnego, by połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia, a także spróbować wigilijnych potraw.

 


 

Podczas trwającej wigilii uczestnicy spotkania mogli zakupić stroiki bożonarodzeniowe oraz inne rękodzieło na stoiskach kiermaszu. Wszyscy mogli też skosztować smakowitych potraw wigilijnych przygotowanych przez obsadę kuchni Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie.


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot.Urząd Gminy Garbatka - Letnisko
Od 3 lipca nad bezpieczeństwem osób korzystających z kąpieliska na terenie Gminnego Ośrodka Wypocz...
Fot. Facebook - Policja Kozienice
Wakacje to czas wytężonej pracy policjantów, którzy dokładają wszelkich starań, aby zapewni...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności szpital w Kozienicach realizuje obecnie świadczen...
Fot. Facebook - Kortez
W muszli koncertowej w Kozienicach,  w piątek 7 sierpnia 2020 roku o godzinie 21 odbędzie się koncer...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook