Dzisiaj jest sobota, 22 lutego 2020 r., 53 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Pielgrzymka z Kozienic na Jasną Górę jest już w drodze!
Dodał: KamZap, 04-08-2018 15:32, odsłon: 5882
Fot. Kamil Zapora / A©Arpass
Fot. Kamil Zapora / A©Arpass

Dzisiaj wyruszyła pielgrzymka z Kozienic na Jasną Górę, w której bierze udział ponad 70 osób. Za dwa dni grupa 18 połączy się z pielgrzymką z Radomia, która wyrusza już po raz 40. Dziennie będą pokonywać 25-30 km, a do Częstochowy dotrą 13 sierpnia. Przed wyruszeniem w drogę pielgrzymi otrzymali błogosławieństwo w czasie mszy świętej.

W sobotę 4 sierpnia o godzinie 9 w kościele pw. Świętej Rodziny w Kozienicach 72 pielgrzymów z parafii całego powiatu kozienickiego spotkało się, żeby wspólnie pomodlić się o bezpieczną drogę na Jasną Górę i otrzymać Boże Błogosławieństwo.

Mszę odprawili m.in. proboszcz parafii Świętego Krzyża w Kozienicach ks. Kazimierz Chojnacki, proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Kozienicach i dziekan dekanatu kozienickiego ks. Władysław Sarwa oraz proboszcz z sanktuarium w Wysokim Kole ks. Szymon Mucha.

 

 

We mszy uczestniczyły także osoby, które same nie biorą udziału w pielgrzymce, ale prosili Boga o łaski dla podróżujących, a byli wśród nich burmistrz gminy Kozienice Tomasz Śmietanka i starosta powiatu kozienickiego Andrzej Jung. 

 

- Nie zapominajcie o parafiach kozienickich i całego dekanatu kozienickiego. Nie zapominajcie o mieszkańcach miasta, z którego wyruszacie i wiele w nim zostawiacie. W czasie podróży będziecie modlić się w intencji Kościoła na całym świecie, a ja życzę wam pomyślności na drodze, żeby kierował was wszechmogący i miłosierny Pan. Niech ta pielgrzymka będzie czasem duchowego odrodzenia – takimi słowami zwrócił się do pielgrzymów ks. Władysław Sarwa.

240 km jakie dzielą Kozienice od Częstochowy pielgrzymi pokonają w ciągu 10 dni i dotrą do celu 13 sierpnia, dziennie pokonując 25-30 km. Za dwa dni grupa z Kozienic połączy się z pielgrzymką z Radomia. Radomska pielgrzymka będzie jubileuszowa, bo czterdziesta i ruszy pod hasłem napełnieni Duchem Świętym. W jej czasie wierni będą dziękować m.in. za to, że żyjemy w wolnym kraju w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. – Dodatkowo od kilku lat pielgrzymom z Kozienic towarzyszy modlitwa o wyniesienie na ołtarze Kozieniczanki, założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących Matki Kazimiery Gruszczyńskiej – mówił ks. Wiesław Janowski z parafii pw. Św. Krzyża w Kozienicach.

Oprócz tych głównych intencji każdy wyruszył w drogę ze swoimi, prywatnymi. Przed rozpoczęciem pielgrzymki zapytaliśmy kilka osób z czym idą na spotkanie z Matką Boską na Jasnej Górze.

 

- Idę podziękować Matce Boskiej za uratowanie życia mojego syna – mówiła pani Marzena ze Śmietanek (z prawej), której w pielgrzymce będzie towarzyszyła koleżanka.

  

Niektórzy także niosą przed oblicze cudownego obrazu intencje, które przekazali im inni.

 

– Ja będę modliła się za moich synów i synową, ale mam też intencje, które przekazała mi ciocia i sąsiadka – mówiła pani Marianna z Kozienic.


W grupie, która wyszła z kościoła były osoby, które w tym roku nie dotrą do samej Częstochowy, ale choć przez jakiś czas chcieli uczestniczyć w pielgrzymce, tak jak pani Jadwiga, która w pielgrzymkach brała udział już 10 razy, ale tym razem będzie szła tylko jeden dzień.

 

– Dzisiaj idę w intencji mojej rodziny, parafii, ojczyzny – mówiła pani Jadwiga z Łuczynowa (z prawej), której w drodze będzie towarzyszyła m.in. siostrzenica.

 


Do granic naszego miasta, a nawet jeszcze dalej pielgrzymów odprowadziło całe mnóstwo znajomych, przyjaciół i członków rodziny.
 

Nasza redakcja życzy wszystkim pielgrzymom spokojnej i bezpiecznej drogi oraz powrotu do domu.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach
„Minimalizacja występowania na terenie powiatu kozienickiego wirusa afrykańskiego pomoru świń ASF&r...
Ciekawy pojedynek sparingowy czeka w sobotę piłkarzy Energii Kozienice. Zmierzą się oni z czwartoligową L...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka na czas ferii zimowych oferował szeroki wachlarz możliwośc...
Być w domu, zdać się na swoją samodzielność, ale czuć się bezpieczniej – tak mogą żyć seniorzy na M...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook