Dzisiaj jest środa, 05 sierpnia 2020 r., 218 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Już w najbliższą niedzielę XVI Dożynki powiatu Kozienickiego w Sieciechowie
Dodał: DL, 20-08-2019 10:36, odsłon: 2498
Fot. Archiwum zespołu TerazMY
Fot. Archiwum zespołu TerazMY

Tegoroczne Święto Plonów mieszkańcy powiatu kozienickiego obchodzić będą w Sieciechowie. Rolnicy i ich goście będą świętować zakończenie tegorocznych zbiorów już w najbliższą niedzielę, 25 sierpnia. Dożynki odbędą się na boisku sportowym przy Zespole Placówek Oświatowych w Sieciechowie. Przed publicznością wystąpią między innymi zespół Mejk i TerazMy.

Mieszkańców powiatu serdecznie zaprasza starosta Andrzej Jung oraz starostowie dożynek w Sieciechowie – Agnieszka Ciesielka i Karol Majdak. Szczegóły na plakacie poniżej.

 

Dożynki rozpocznie zbiórka delegacji wieńcowych przed kościołem pod wezwaniem Świętego Wawrzyńca.. Krótko po niej, bo o godzinie 12:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta Dziękczynna za zbiory.

 

Po zakończeniu mszy świętej uczestnicy przemaszerują w dożynkowym korowodzie na plac, na którym odbędzie się oficjalna część obchodów Święta Plonów. Korowód będzie maszerował w akompaniamencie Kapeli Henryka Gwiazdy. Rozpoczęcie uroczystości dożynkowych zaplanowano na godzinę 13:45.

 

Podczas tegorocznych obchodów nie może zabraknąć tradycyjnych obrzędów dożynkowych takich jak dzielenie się chlebem, czy konkurs na najładniejszy wieniec. Odbędzie się także uroczyste wręczenie odznak honorowych „Zasłużony dla Rolnictwa” nadanych prze Ministerstwo Rolnictwa i  Rozwoju Wsi.

 

Organizatorzy w ramach programu artystycznego przewidzieli  występy zespołu Słowianki, Mejk oraz TerazMY. Występy artystyczne zaprezentuje również młodzież ze szkół z terenu gminy Sieciechów oraz Koła Gospodyń Wiejskich „Babeczki z pieprzem i solą” z Nowej Wsi. W międzyczasie będzie można degustować rozmaite potrawy i podziwiać stoiska przygotowane przez stowarzyszenia regionalne. Dla najmłodszych przygotowano wesołe miasteczko.

 

Podczas tegorocznych dożynek odbędzie się także rozstrzygnięcie konkursów przygotowanych specjalnie na tę okazję. Będą to konkursy organizowane przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz MIR.

 

Po występie zespoły TerazMY, który pojawi się na scenie o godzinie 18:00 przyjdzie czas na zabawę taneczną przy zespole The Acords. Atrakcją zwieńczającą dożynki powiatu kozienickiego będzie widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

 


 
   
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Michał Woźny
2 sierpnia br., o godz. 14.00 na stadionie miejskim w Kozienicach, rozegrany został mecz 2. Kolejki tegor...
Fot. materiały prasowe
Poniżej prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na dni od 7 sierpnia do 13 lipca.
Fot. Urząd Gminy Gniewoszów
Serdecznie zapraszamy 9 sierpnia o godzinie 15 do Oleksowa na uroczystości upamiętniające 190 rocznicę wy...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook