Dzisiaj jest sobota, 22 lutego 2020 r., 53 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
(Zdjęcia) Oszczędność energii i pieniędzy. Szpital w Kozienicach czeka termomodernizacja
Dodał: KamZap, 22-01-2019 12:43, odsłon: 2708
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

Dzisiaj w kozienickim szpitalu miało miejsce podpisanie umowy na realizację projektu „Termomodernizacja SPZZOZ w Kozienicach”. Wykonawcą będzie firma Top Energy S.A. Sp. k. z Raszyna. Remont szpitala pozwoli na duże oszczędności w zużyciu energii i pieniędzy na utrzymanie placówki.

Ćwierć miliona złotych rocznie mniej za energię


Jak przyznał dyrektor szpitala Jarosław Pawlik, realizacja projektu powinna zakończyć się do końca 2020 roku. W ramach wykonanych prac zostanie wymienione centralne ogrzewanie w budynku A, B i Z, czyli zakaźnym. Ponadto w budynkach A i Z zostanie wymieniona instalacja ciepłej wody użytkowej i założona zostanie pompa powietrzna ciepła. Dodatkowo na dachach tych budynków pojawią się instalacje fotowoltaiczne.

Wszystkie budynki otrzymają nowe energooszczędne oświetlenie wraz z system zarządzania energią. Zostaną również ocieplone w nich stropy. Przełoży się to na roczne oszczędności rzędu 187 megawatogodzin energii elektrycznej i 660 gigadżuli energii cieplnej, co zmniejszy koszty generowane przez szpital o ponad 250 tysięcy złotych rocznie.

 

 

Umowę na realizację projektu przez firmę Top Energy podpisał dyrektor SPZZOZ w Kozienicach Jarosław Pawlik oraz dyrektor techniczny wykonawcy Krystian Eliasz.


Przetarg na wykonanie projektu wygrała firma Top Energy z Raszyna. – Jest to znany w okolicy wykonawca, który może pochwalić się realizacją podobnych projektów – mówił dyrektor Pawlik. – Nasza firma realizuje zadania w szeroko pojętym sektorze energetycznym. Niezależnie od tego, że projekt w Kozienicach będzie należał do tych mniejszych, które zrealizujemy, dołożymy wszelkich starań, żeby inwestor był zadowolony – powiedział dyrektor Techniczny Top Energy Krystian Eliasz. Dodatkowo Krystian Eliasz zaznaczył, że Kozienice są mu bliskie, ponieważ sam pochodzi z niedalekich Pionek.

Przy podpisaniu umowy obecni byli również starosta powiatu kozienickiego Andrzej Jung i  wicestarosta Józef Grzegorz Małaśnicki.

 

Duże pieniądze z zewnątrz

Wartość projektu o nazwie "Termomodernizacja SP ZZOZ w Kozienicach" wynosi 4 088 394,71 zł.  Szpital w Kozienicach otrzymał na niego dofinansowanie w kwocie aż 3 568 860, 79 złotych, z czego prawie 3,3 mln złotych to pieniądze ze środków unijnych, a prawie 300 tys. zł to wkład państwa. O drodze do pozyskania tych środków pisaliśmy TUTAJ.

- Cieszę, się że inwestycja tak długo oczekiwana przez szpital w końcu dojdzie do skutku, a także z tego, że pozyskaliśmy na ten cel tak duże środki zewnętrzne - mówił starosta kozienicki Andrzej Jung.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ szpital będzie starał się o pozyskanie kolejnych środków zewnętrznych na nowe inwestycje.Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach
„Minimalizacja występowania na terenie powiatu kozienickiego wirusa afrykańskiego pomoru świń ASF&r...
Ciekawy pojedynek sparingowy czeka w sobotę piłkarzy Energii Kozienice. Zmierzą się oni z czwartoligową L...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka na czas ferii zimowych oferował szeroki wachlarz możliwośc...
Być w domu, zdać się na swoją samodzielność, ale czuć się bezpieczniej – tak mogą żyć seniorzy na M...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook