Dzisiaj jest środa, 12 sierpnia 2020 r., 225 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
[FOTO] Działo się wiele! Podsumowywujemy wakacje w Kozienickim Domu Kultury
Dodał: DL, 03-09-2019 09:14, odsłon: 1134
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka od 1 lipca do 31 sierpnia oferował szeroki wachlarz możliwości na spędzenie wolnego czasu. Poniżej obszerna fotorelacja z tychże aktywności.

 

Liczne zajęcia, warsztaty,  pokazy filmowe, wycieczki oraz kursy pod okiem profesjonalnych instruktorów czekały na dzieci i młodzież między 5 a 19 rokiem życia. Liczba miejsc była ograniczona, więc warunkiem udziału było wcześniejsze zapisanie się. Pierwszeństwo w tym mieli mieszkańcy gminy Kozienice.

 

Kozienicki Dom Kultury podczas tegorocznych wakacji zapewnił rewelacyjne formy aktywności na spędzenie przez młodzież czasu wolnego od szkoły. Prowadzący warsztaty potrafili zaciekawić i zainteresować swoich podopiecznych prowadzonymi przez siebie warsztatami.

 


 

Pierwsze zajęcia odbył się z początkiem lipca. Były to warsztaty wokalne dla solistów, gdzie młodzież w wieku 13-19 lat mogła pracować nad głosem pod okiem nauczyciela śpiewu Piotra Markowskiego.

 

Również 1 lipca ruszyły prowadzone przez Agnieszkę Milczarczyk warsztaty plastyczne „Malowanie na dużym formacie”, adresowane do dzieci w wieku 5-10 lat. Celem tych zajęć było pokazanie dzieciom, że większa przestrzeń do malowania daje więcej możliwości. Uczestnicy mogli dowolnie korzystać z dostępnych w sali narzędzi, takich jak gąbki, wałki i oczywiście pędzle.

 


 

Dwudniowe, telewizyjno-prasowe warsztaty dziennikarskie dla młodzieży w wieku 13-18 lat miały miejsce 2 oraz 9 lipca. W tym programie uczestnicy zapoznali się z zagadnieniami z dziedziny dziennikarstwa, zwiedzili siedzibę lokalnej telewizji oraz sami mieli okazję stanąć przed kamerami. Wszystko pod czujnym okiem pracowników ,,Kroniki Kozienickiej”.

 


 

3 lipca oraz 2 sierpnia miały miejsce warsztaty plastyczne ,,Plastelinowe portrety”. Ich uczestnikami były dzieci w wieku 5-10 lat. Agnieszka Milczarczyk pokazała na zajęciach, że malować można również plasteliną.

 


 

Także 3 lipca odbyły się zajęcia taneczne dla mam z dziećmi w wieku 1-3. Ich celem było pokazanie sposobów na spędzanie czasu z dzieckiem. Helena Szamańska przedstawiła formę aktywnej zabawy, która wzmacnia więź między mamą a jej pociechą, pomaga dziecku wzmocnić ciało i rozwija wyobraźnię. Ponadto ćwiczenia te są bardzo dobre dla samych mam – poprawiają kondycję i uelastyczniają mięśnie.

 


 

Młodzież od 10-15 roku życia w dniach 3-5 lipca wzięła udział w warsztatach teatralno-filmowych poprowadzonych przez Karolinę Piechotę, absolwentkę Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Uczestnicy dowiedzieli się, z czym wiążę się bycie aktorem, reżyserem i operatorem filmowym, a zwieńczeniem ich zajęć była etiuda filmowa.

 


 

Dla dzieci w przedziale wiekowym 9-11 odbyły się warsztaty plastyczne ,,Świeczniki z guzików”. 4 lipca i 26 sierpnia Katarzyna Kościug prowadziła zajęcia, na których dzieci samodzielnie wykonywały świeczniki za pomocą balonów i kleju, a następnie ozdabiały je guzikami.

 


 

4 lipca i 5 sierpnia miały miejsce warsztaty ,,Breloczek z filcu” dla dzieci w wieku 5-10 lat, które potrafią samodzielnie szyć. Zajęcia prowadzone przez Agnieszkę Milczarczyk dały okazję do stworzenia własnego, niepowtarzalnego breloczka.

 


 

Dwudniowe zajęcia z jogi dla dzieci 5 oraz 12 lipca poprowadziła Katarzyna Buchacz. Odbyły się one z podziałem na dwie grupy wiekowe – 5-10 i 11-16 lat.

 


 

8 lipca dzieci i młodzież w wieku 5-13 lat mogły wziąć udział w warsztatach wokalnych ,,Mała Estrada Piosenki”, gdzie ćwiczyły głos, oddech, dykcję oraz oswajały się z mikrofonem. Zajęcia prowadziła Ewa Izdebska, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie.

 


 

Tego samego dnia, a także 5 sierpnia odbyły się warsztaty wokalne ,,Mały Gospel”, również prowadzone przez Ewę Izdebską. Mogły się na nie zapisywać dzieci od 5 roku życia. Na zajęciach ćwiczono między innymi emisję, higienę oraz sposoby modulowania głosu, a także podstawy gry aktorskiej.

 


 

Uczestnicy od 7 do 19 roku życia wzięli udział w trzydniowych warsztatach tanecznych breakdance. Prowadzone przez Michała Wójcika zajęcia odbyły się 9, 10 oraz 11 lipca.

 


 

,,Biżuteria z koralików” - kolejne plastyczne warsztaty miały miejsce 11 lipca i 14 sierpnia. Uczestnicy w przedziale wiekowym 7-9 lat pod okiem Irminy Węgrzyckiej wykonywali własnoręcznie kolczyki i bransoletki wplatając w nie zawieszki z koralików Toho

 


 

16 lipca oraz 22 sierpnia dla dzieci i młodzieży w wieku 9-17 lat zorganizowano zajęcia plastyczne ,,Kolczyki decoupage”, na których wykonywano biżuterię techniką decoupage. Warsztaty prowadziła Marlena Zielińska.

 


 

Dzieci od 8 roku życia 17 lipca mogły uczestniczyć w warsztatach plastycznych ,,Uczymy się szyć – jeansowy brelok”. Prowadziła je Agnieszka Bieńkowska.

 


 

Warsztaty plastyczne ,,Las w słoiku” były adresowane do dzieci w przedziale wiekowym 7-12 lat. 18 oraz 19 lipca Agnieszka Krynicka pomogła dzieciom stworzyć miniaturowe zagajniki będące świetną dekoracją każdego wnętrza.

 


 

Podczas zajęć plastycznych ,,Dekoracyjny szklany pojemnik zdobiony techniką decoupage” dzieci od 10 roku życia przyklejały na szklanym pojemniku serwetki metodą decoupage. Prowadzone przez Agnieszkę Bieńkowską warsztaty odbyły się 22 lipca.

 


 

Tego samego dnia odbyły się zajęcia z fotografii ,,Potęga wyobraźni – jak sprawić, aby nasze zdjęcia podobały się innym”, które prowadził Franciszek Subocz. Uczestnicy tyc zajęć byli w wieku 12-15 lat.

 


 

23 i 24 lipca odbyły si warsztaty taneczne – tańce latynoamerykańskie i diso dance. Szymon Gniadkowski, trener mistrzów świata w tańcach karaibskich miał pod opieką dwie grupy wiekowe w przedziałach 6-12 oraz 13-19 lat.

 


 

Młodzież w wieku 11-14 lat wzięła udział w warsztatach gry na gitarze. 25 lipca oraz 27 sierpnia Małgorzata Koksa poprowadziła zajęcia dla początkujących i średnio zaawansowanych.

 


 

25 lipca i 27 sierpnia młodzież w przedziale wiekowym 11-14 lat uczestniczyła w warsztatach z gry na ukulele, prowadzonych również przez Małgorzatę Koksę.

 


 

Jednodniowe warsztaty pianistyczne pod okiem Kamila Koksy miały miejsce 25 lipca i 14 sierpnia. Uczestnicy w wieku 6-18 lat poznali podstawy rytmiki, nauczyli się wybranych utworów, a także czytania nut.

 


 

Na warsztatach plastycznych ,,Mandala”, które odbyły się 29 lipca, Agnieszka Bieńkowska razem z dziećmi od 8 roku życia zdobiła okrągłe talerze nasionami i przyprawami.

 


 

Dla dzieci i młodzieży w wieku 9-11 oraz 12-15 lat w dwóch ostatnich dniach lipca odbyły się warsztaty plastyczne. Ich celem była między innymi nauka postrzegania, analiza i interpretacja otaczającego nas trójwymiarowego świata, nauka perspektywy czy kompozycji.

 


 

,,Spotkanie z muzyką” - instrument: pianino. To zajęcia, w których uczestniczyły dzieci w wieku 5-13 lat, Ewa Izdebska 5 i 6 sierpnia prowadziła indywidualne zajęcia nauki gry na pianinie.

 


 

Warsztaty plastyczne – decoupage dla dzieci w przedziale wiekowym 6-11 lat odbyły się 5 sierpnia. Prowadząca zajęcia Ewa Pytka pokazała dzieciom, jak metodą decoupage ozdobić drewniane przedmioty.

 


 

Dwudniowe warsztaty z tańca towarzyskiego i disco dane dla dzieci i młodzieży w wieku 6-12 oraz 13-19 lat odbyły się 20 i 21 sierpnia. Prowadził je Szymon Gniadowski.

 


 

23 oraz 28 sierpnia odbyły się warsztaty taneczne prowadzone przez Helenę Szamańską. Dzieci w przedziałach wiekowych 6-8 oraz 9-12 uczyły się podstaw tańca jazzowego, nowoczesnego oraz klasycznego.

 


 

Ponadto 1 sierpnia dla dzieci w wieku 8-13 lat odbyła się wycieczka do ZOO w Warszawie. Opiekunami grupy były Ewa Pytka, Agnieszka Krynicka oraz Agnieszka Bieńkowska.

 


 

Dodatkowo od 3 lipca do 28 sierpnia trwała akcja ,,Filmowe środy w kinie KDK”.

 


 

Materiał przygotowała: Agata Niemirska


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - egzamin maturalny w Zespole Szkół nr 1 w Kozienicach
W dniu 12 sierpnia Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie opublikowała wyniki tegorocznych matur doty...
Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0
Z okazji 100 lecia zwycięskiej wojny polsko-bolszewickiej, sekretarz Związku Piłsudczyków II RP w ...
Fot. Krajowa Administracja Skarbowa
Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno - Skarbowego w Warszawie nie przestają walczyć z nielegalnym h...
Fot. TFL
Niesamowite starcie czeka na kibiców, już 5 września w Amfiteatrze Miejskim KCRiS - Kozienick...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook