Dzisiaj jest sobota, 08 sierpnia 2020 r., 221 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
[WIDEO/ZDJĘCIA] Gniewoszów świętował Dzień Seniora. Był tort, występy i otwarcie nowej siedziby
Dodał: MaG, 21-11-2019 19:33, odsłon: 2840
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Gmina Gniewoszów świętowała Dzień Seniora. Była msza święta, występy i oczywiście tort. Wspólne świętowanie odbyło się w nowej siedzibie Klubu Seniora.

Od uroczystej mszy świętej w intencji Seniorów rozpoczęły się w czwartek obchody Dnia Seniora w Gminie Gniewoszów. Tuż po niej nastąpiło otwarcie nowej siedziby Klubu Seniora, która poświęcił proboszcz ks. Stanisław Grzmila. Zaproszonych gości przywitał wójt Marcin Gac oraz przewodniczący Rady Gminy Maciej Baran.

- Spotykamy się tutaj na obchodach z okazji Dnia Seniora, która jest połączona z uroczystością otwarcia tego miejsca, które jest odpowiedzią na prośby starszej części mieszkańców naszej gminy. To miejsce oficjalnie nosi nazwę Klub Seniora i swoim działaniem obejmuje całą gminę. Ta inwestycja jest przykładem efektywnego działania, zarządzania zasobami naszej gminy. W tym roku udało nam się otworzyć obiekt poniżej nas, czyli nową strażnice OSP. Chciałbym, by to miejsce kojarzyło się z dobrymi emocjami, aby to miejsce przynosiło Państwu dużo radości, dużo niezapominanych chwil . Mam nadzieje, że tak będzie. - mówił wójt Marcin Gac

 Do życzeń przyłączył się również przewodniczący rady Maciej Baran, który z dużym przekonaniem stwierdził, że jest i będzie to miejsce, w którym osoby starsze znajdą swoje miejsce i nie będą musiały samotnie spędzać czasu w domu.  

- Myślę, że ten ruch z czasem będzie rósł w siłę i będzie aktywizował ludzi starszych. Często jest tak, że sami zostają na ternie wiejskim i nie mają się do kogo odezwać. Bardzo się cieszę, że udało się tą inwestycję zrealizować. - dodał przewodniczący rady Maciej Baran.

 


W imieniu mieszkańców powiatu życzenia seniorom złożył starosta Andrzej Jung. - Gratuluję wam wspaniałego obiektu, lokalu, w którym możecie realizować swoje pasje.  Możliwe to było dzięki waszym mądrym decyzjom. Te decyzje to był wybór wójta i rady. Życzymy Państwu zdrowia i realizacji właśnie w tym lokalu swoich pasji.

 

Wspólne świętowanie uświetniły występy Klubu Seniora „Zawsze Aktywni” z Gniewoszowa oraz prezentacje muzyczne chóru „Jesienna Róża” działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dęblinie.

 W trakcie uroczystości wręczono również dyplomy i drobne upominki uczestnikom  III wystawy twórców ziemi gniewoszowskiej. Nagrody otrzymali również uczestnicy konkursu „najładniejsze podwórko-wizytówką mojej miejscowości”. Pierwszą nagrodę otrzymała Marzena Krupa z miejscowości Borek. Za zajęcie drugiego miejsca w tym konkursie otrzymała Jolanta Dolny, natomiast trzecie miejsce przypadło dla Barbary Woszczyk. Nagrodę za najładniej zagospodarowaną przestrzeń otrzymała Rada Sołecka wsi Borek.

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Szpital Powiatowy w Kozienicach
Od dnia 20 lipca 2020 roku w szpitalu w Kozienicach rozpoczął się remont instalacji wodno – kanaliz...
Fot. CKA
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają na wykład o...
Fot. UM Kozienice
Zapraszamy na uroczyste obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia w K...
Gmina Kozienice ma zamiar aktywnie uczestniczyć w akcji mającej na celu bezpieczne usuwanie azbestu. Tute...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook