Dzisiaj jest piątek, 07 sierpnia 2020 r., 220 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
[ZDJĘCIA] Trzydniowy plener i ponad 35 prac. Garbatka okiem artystów-amatorów
Dodał: MaG, 08-11-2019 10:41, odsłon: 1259
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Dziewiętnastu artystów, ponad trzydzieści pięć prac i wyjątkowe wrażenia po obejrzeniu wystawy artystów amatorów uczestniczących w zajęciach plastycznych dla dorosłych w radomskiej „Kuźni Artystycznej” Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”.

Poplenerowa wystawa odbyła się w czwartek 7 listopada w Garbatce-Letnisko. Swoje prace prezentowali artyści amatorzy, którzy na co dzień są uczestnikami zajęć plastycznych dla dorosłych z „Kuźni Artystycznej” Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr” w Radomiu.

 

Artyści odwiedzili Garbatkę w miesiącu czerwcu i w ciągu trzech dni uwiecznili korzystając z różnych technik malarskich wyjątkowe miejsca oraz obiekty znajdujące się na jej terenie.

 

Czwartkową wystawę otworzyła sekretarz Gminy Garbatka-Letnisko Marzena Pomarańska wraz z przewodniczącym rady Włodzimierzem Mazurem. Kilka słów o samej wystawie przedstawiłaopiekun grupy Elżbieta Raczkowska.

 

- Garbatka-Letnisko była miejscem, w którym mieliśmy plener. Osoby, które wyraziły chęć udziału w nim spędziły w tej urokliwej miejscowości trzy owocne dni w miesiącu czerwcu. Obiektów do malowania było dużo. To co podejmowali najczęściej artyści to las, zalew, stara architektura – mówiła Elżbieta Raczkowska prowadząca zajęcia rysunku i malarstwa w Miejskim Ośrodek Kultury „Amfiteatr” w Radomiu.

 

Słowa podziękowania za wyjątkowe prace przedstawiające walory Garbatki złożyła za pośrednictwem sekretarz gminy Marzeny Pomaranskiej wójt gminy Teresa Fryszkiewicz.

 

- Dziękuję, że wybraliście Państwo naszą gminę na czerwcowe „Rozmowy pędzlem malowane”, co z pewnością przyczyniło się do promocji Garbatki-Letnisko. Życzę jednocześnie, aby kolejne tworzone dzieła prezentowane na zorganizowanych wystawach i wernisażach, poszerzały horyzonty ale również zbliżały ludzi w czasie i przestrzeni.

 

Wystawa prac jest prezentowania w budynku byłej świetlicy gminnej znajdującej się przy ulicy Jana Kochanowskiego 135. Autorami prac są: Lucyna Borucka, Ryszard Brzeziński, Zofia Cholewa, Wanda Chudzio, Wojciech Czarnocki, Dorota Dąbrowska, Teodora Górska, Anna Grabiec, Bożena Leśniewska, Tadeusz Małaczek, Anna Michalczyk, Krystyna Poneta, Teresa Przybylska, Teresa Sznyrowska, Iwona Warchoł, Jolanta Weiser, Anna Wieteska, Eliza Wojszko, Ida Woźniak

 


 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kozienicki Klub Motorowy - KKM/Facebook
W weekend 25-26.07 odbyła się I runda Pucharu i Mistrzostw Polski w Enduro w Połczynie Zdrój. - Ni...
Fot. Kortez - materiały prasowe
W muszli koncertowej w Kozienicach,  w piątek 7 sierpnia 2020 roku o godzinie 21 odbędzie się koncer...
Fot. Ministerstwo Zdrowia
Zmiany w organizacji wesel, wydarzeń sportowych czy obowiązek zasłaniania nosa i twarzy wszędzie, nie tyl...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook