Dzisiaj jest wtorek, 07 lipca 2020 r., 189 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Awans kozienickich szkół w nowym rankingu Perspektyw
Dodał: KamZap, 10-01-2019 14:26, odsłon: 2482
Fot. archiwum
Fot. archiwum

Ukazał się nowy, prestiżowy ranking szkół opracowywany przez miesięcznik Perspektywy. Jest zdecydowanie lepiej niż rok temu. Dobrymi wynikami może pochwalić się Zespół Szkół. II LO w Kozienicach wróciło bowiem do pierwszej 500 najlepszych liceów w kraju, z kolei technikum Zespołu awansowało o prawie sto miejsc.

Już po raz dwudziesty pierwszy miesięcznik Perspektywy opublikował prestiżowy Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Każdego roku czasopismo publikuje listę 500 najlepszych liceów i 300 techników w kraju, przyznając im tytuły Złotych, Srebrnych i Brązowych szkół.

 

Na wyniki rankingu składają się w częściach procentowych sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a w przypadku techników brane są też pod uwagę wyniki egzaminów zawodowych.

 

Kozienickie liceum znów wśród najlepszych

W tym roku po dwóch latach nieobecności do grona 500 najlepszych liceów w kraju wraca II LO w Zespole Szkół w Kozienicach. Znalazło się ono na 427. miejscu ze srebrnym znakiem jakości, ex aequo z II LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku. Niestety w tej grupie nie znajdziemy I LO w Kozienicach im. Stefana Czanieckiego. Znalazło się ono dopiero na pozycji 720. z brązowym znakiem jakości.


Obie szkoły wypadły lepiej w perspektywie województwa mazowieckiego. Rok temu II LO miało 117. miejsce, a I LO - 137. W tym roku zajęły kolejno 90. i 132. lokatę.

 

Z kolei mazowiecka czołówka należy do szkół warszawskich. Wysoko plasuje się też radomski Kochanowski - 8 w województwie (spadek o dwa miejsca) i 16 w kraju (spadek o 4 miejsca).

W regionie radomskim spadek z 425 na 472 miejsce w kraju zaliczyło Liceum im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach i znajduje się ono obecnie niżej od II LO w Kozienicach.

 

W LO bez olimpiad i z przeciętnymi maturami

 

Trzeci rok z rzędu żadne z kozienickich liceów nie zostało zaklasyfikowane w rankingu maturalnym, gdzie liczone były tylko wyniki egzaminów dojrzałości. Żadna kozienicka szkoła nie znalazła się też w rankingu szkół olimpijskich.

 

Jeśli chodzi o Ziemię Radomską, to tu ponownie najlepiej wypada Kochanowski, zajmując 31 miejsce w rankingu liceów maturalnych i 8 wśród szkół olimpijskich w kraju.

 

Technikum ze srebrnym znakiem jakości

 

Zespół Szkół nr 1 może dalej szczycić się swoim technikum, które w stosunku do poprzedniego roku awansowało z 265 miejsca na 186 i uzyskując tym samym srebrny znak jakości. Jest to najlepszy wynik od kilku lat. Wśród techników na Mazowszu zajmuje natomiast 27 miejsce (trzy pozycje wyżej niż w 2018).

W tym roku inne technika w regionie radomskim również umocniły swoją pozycję, a przez to wyprzedziły nasze o dwa miejsca. Obecnie kozienickie technikum zajmuje tu czwartą pozycję po Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu (22 miejsce w rankingu ogólnopolskim), I Technikum w CKZiU nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie w Pionkach (143) i Technikum w ZS Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Iłży (179).

Kozienickie technikum po kilku latach wróciło też do grona techników z najlepszymi wynikami matur – miejsce 251. Pod tym względem najlepsze w regionie radomskim jest Technikum w ZS Elektronicznych w Radomiu.

 

Z kolei zwoleńskie ZSRT w rankingu najlepszych techników na Mazowszu jest 74., a w kraju na 471.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W poniedziałek rozlosowano pary I rundy piłkarskiego Mirax Pucharu Polski. Mecze odbędą się 26 lipca. Prz...
fot.Dariusz Ossowski
Samorząd Mazowsza zachęca do wypoczynku w regionie. W kajaku, na pontonie, materacu albo… kocu. Wy...
Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewoszowie postanowiła zorganizować zbiórkę na Automatyczny Defibryla...
SP ZZOZ w Kozienicach wyjaśnia zasady pobierania materiału do badań molekularnych – wymazowych COVI...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook