Dzisiaj jest piątek, 07 sierpnia 2020 r., 220 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
(Zdjęcia) Zaczęliśmy wakacje. W kozienickich szkołach odbyły się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego.
Dodał: KamZap, 22-06-2018 12:55, odsłon: 3305
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

W piątek 22 czerwca uczniowie w całej Polsce zaczęli letnią przerwę w nauce. W kozienickich szkołach w czasie uroczystych akademii były wyróżniania, podziękowania i występy artystyczne. My sprawdziliśmy jak zakończenie roku szkolnego wyglądało w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach.

W piątek rok szkolny w I LO im. Stefana Czarnieckiego zakończyły klasy I i II, ponieważ maturzyści oficjalnie pożegnali się z murami liceum jeszcze w kwietniu. W uroczystości oprócz samych uczniów i grona pedagogicznego wzięli udział sekretarz powiatu kozienickiego Jarosław Chlewicki i burmistrz gminy Kozienice Tomasz Śmietanka.

Na początku dyrektor placówki Ewa Malec opowiedziała o działalności uczniów liceum na różnych polach i o sukcesach, zarówno indywidualnych jak i zespołowych, jakie w związku z tym odnoszą. Są to m.in. różnego rodzaju konkursy i olimpiady o zasięgu ogólnokrajowym.

W tym roku w I LO, aż 42 osoby otrzymały świadectwa z wyróżnieniem za wysokie wyniki w nauce, a najwyższą średnią wśród nich, bo aż 5,43 osiągnęła Nikola Flisińska z klasy I c. Natomiast najwyższą, stuprocentową frekwencją już drugi rok może pochwalić się Karol Amanowicz z 2 a.

 


Nikola Flisińska odebrała świadectwo z czerwonym paskiem za średnią ocen 5,43, czyli najwyższy wynik w szkole.


Po rozdaniu świadectw, wyróżnień i nagród najlepszym uczniom dyrektor Ewa Malec podziękowała wszystkim osobom, które mają swój wkład w kształcenie licealnej młodzieży. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Sekretarz powiatu kozienickiego Jarosław Chlewicki odczytał listy od starosty Andrzej Junga. Natomiast burmistrz odwołał się do długoletniej tradycji I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach, ponieważ stulecie jego istnienia zbiega się ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Tomasz Śmietanka zwrócił uwagę, że uczniowie tej placówki muszą dołożyć szczególnych starań, aby to liceum pozostało pierwsze nie tylko historycznie, ale także ze względu na swoje osiągnięcia.

Na końcu miała miejsce część artystyczna. Jako pierwsza swoim głosem zachwyciła wszystkich Patrycja Wołos, uczennica I LO, której muzyczna kariera nabiera coraz większego rozpędu dzięki zwycięstwom w kolejnych konkursach wokalnych. Później ciekawe układy taneczne zaprezentowali uczniowie klasy I a.

 


 Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Szpital Powiatowy w Kozienicach
Od dnia 20 lipca 2020 roku w szpitalu w Kozienicach rozpoczął się remont instalacji wodno – kanaliz...
Fot. CKA
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają na wykład o...
Fot. UM Kozienice
Zapraszamy na uroczyste obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia w K...
Gmina Kozienice ma zamiar aktywnie uczestniczyć w akcji mającej na celu bezpieczne usuwanie azbestu. Tute...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook