Dzisiaj jest wtorek, 07 kwietnia 2020 r., 98 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Utrudnienia dla kierowców w Kozienicach. Ruszyły prace remontowe ulicy w kierunku Radomia
Dodał: MaG, 19-08-2019 15:37, odsłon: 3665

Od poniedziałku, 19 sierpnia występują utrudnienia dla kierowców poruszających się ulicą Radomską od skrzyżowania z ul. Warszawską (bez skrzyżowania) do skrzyżowania z ul. Głowaczowską (bez skrzyżowania – ronda).

- W połowie lipca br. otrzymaliśmy decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej, która umożliwia prowadzenie robót w terenie Kozienic. Podpisana została umowa z firmą Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Mińsk Mazowiecki na projekt i rozbudowę DK48 i DK79 przejście przez Kozienice – odcinek I. Wartość zadania to ok. 17,5 mln zł a termin zakończenia przypada na listopad 2019r. - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział Warszawa

Duży zakres prac


- W ramach I etapu prac wykonawca rozbuduje ul. Radomską od skrzyżowania z ul. Warszawską (bez skrzyżowania) do skrzyżowania z ul. Głowaczowską (bez skrzyżowania – ronda) w zakresie rozebrania istniejącej nawierzchni asfaltowej i  chodników, przebudowy kanalizacji, infrastruktury technicznej,  wykonania nowych chodników oraz ciągu pieszo-rowerowego jak również ułożenia nowej konstrukcji nawierzchni z betonu asfaltowego. - czytamy w komunikacie na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział Warszawa


Prace modernizacyjne zostały podzielone na 3 etapy. W pierwszym etapie robót zaplanowano zamknięcie odcinka ul. Radomskiej przy jednoczesnym utrzymaniu przejezdności skrzyżowania ulic Warszawska i Lubelska oraz możliwości dojazdu do posesji na ul. Radomskiej. Teren robót w zakresie jezdni i częściowo chodników w całości zostanie zamknięty. W tym rejonie zostaną wyznaczone bezpieczne ciągi piesze.

 

fot.Urząd Miasta Kozienice/ Zmiana organizacji ruchu obowiązuje od 19 sierpnia 2019


Na czas remontów wyznaczone zostały objazdy. Kierowcy poruszający się od miejscowości Ryczywół w kierunku Radomia  mogą skorzystać z wyznaczonego objazdu od ulicy Żeromskiego i dalej ul Głowaczowską aż do ulicy Radomskiej. Analogiczna trasa objazdu obowiazuje kierowców poruszających się od strony Pionek-Radomia w kierunku Warszawy.


Dla kierowców jadących ulicą Radomską w stronę ulicy Lubelskiej :  od skrzyżowania z ulicą Wójcików i dalej w ulicę Przemysłową aż do ul. Lubelskiej. Tą samą trasą poprowadzono objazd do ulicy Głowaczowskiej od strony ulicy Lubelskiej.

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Amator
Aż tak daleko bym z tym osądem nie szedł. I drogi muszą być rozwijane i biznes musi się rozwijać. A że często są to duże sieci handlowe to inna sprawa, wiadomo, że nie wszystkim się to podoba. Ale to dotyczy całego kraju bo wszędzie mamy konkurencję globalnych firm.
22-08-2019, 06:17:02
+ 6
0
odpowiedz
Nowicjusz
Czy ktoś widział do której pracują z KGK? Czy ktoś wie i jest świadomy tego co tam się dzieje? Czy ktoś zdaje sobie sprawę że nie będzie wody od 26 do 30 a mogło by być krócej gdyby pracowali na dwie zmiany po 12h! Nigdzie w Polsce nie ma tak długiego okresu bez ciepłej wody!
22-08-2019, 08:52:45
+ 5
- 1
odpowiedz

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook