Dzisiaj jest piątek, 28 lutego 2020 r., 59 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
Spróbuj triathlonu! Zapisz się i bądź częścią niesamowitego wydarzenia sportowego
Dodał: DL, 31-07-2019 16:45, odsłon: 1294
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Przed nami już 8 edycja triathlonu w Kozienicach. Tytularnym sponsorem tej edycji po raz pierwszy będzie Enea Wytwarzanie. Około 200 uczestników odwiedzi ziemię kozienicką. Pojawi się także nowa trasa pływacka. Tegoroczny triathlon adresowany jest do wszystkich.

W środę 31 lipca o godzinie 13:00 na tarasie widokowym Kozienickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się konferencja prasowa dotycząca zawodów Enea Kozienice Triathlon. Udział w konferencji wzięli burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski, wiceprezes do spraw pracowniczych Enei Wytwarzanie Marcin Łukasiewicz, a także Jerzy Górski – legenda triathlonu i główny organizator zawodów. Organizatorami triathlonu w Kozienicach są również: Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, Gmina Kozienice oraz Enea Wytwarzanie. Zawody odbędą się w niedzielę 25 sierpnia, a zapisy potrwają do 4 sierpnia. Wszelkie informacje są dostępne na stronie www.triathlonkozienice.pl. Tam również można dokonać rejestracji na zawody.

 

- Jesteśmy zaszczyceni, że po raz kolejny gościmy triathlon w Kozienicach i to w wydaniu Pana Górskiego wraz ze znakomitym partnerem Enea Wytwarzanie. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do kibicowania i do aktywnego udziału, a także wszystkich turystów oraz sympatyków triathlonu. Chcemy, aby ta impreza zagościła u nas na stałe i promowała naszą gminę i cały region – mówił Piotr Kozłowski, burmistrz Gminy Kozienice.

 

Nowością podczas tegorocznych zawodów będzie zmodyfikowana trasa pływacka, podczas której uczestnicy będą musieli przepłynąć dystans 1500 metrów.

 


- Zapraszam wszystkich uczestników 25 sierpnia do Kozienic i jestem pewien, że pod przewodnictwem Pana  Jerzego Górskiego podczas imprezy będzie mnóstwo zabawy i energii - mówił Marcin Łukasiewicz, wiceprezes Enei Wytwarzanie.

 

Zawody Enea Kozienice Triathlon nie są adresowane tylko i wyłącznie do profesjonalnych zawodowców. Tym bardziej pozytywnym akcentem tegorocznej edycji ma być duże prawdopodobieństwo pojawienia się Macieja Bodnara, utytułowanego zawodowego triathlonisty. Jak podkreśla organizator Jerzy Górski kozienicki triathlon jest skierowany do wszystkich. Zarówno do atletów jak i amatorów, którzy po raz pierwszy wezmą udział w tego typu zawodach.

 

- Co roku impreza ta nabiera coraz większego znaczenia. Po raz pierwszy robić będziemy dystans standard, który jest dystansem olimpijski rozgrywany na olimpiadzie. W tej chwili zgłosili się zawodowcy i amatorzy. Mamy pewien limit, który spowodowany jest bezpieczeństwem podczas organizacji tego wydarzenia. To jest nowa rzecz i Ty też możesz zostać triathlonistą.  Nasz nowy sponsor tytularny Enea Wytwarzanie przyczyni się do tego, że kozienicki triathlon nabierze jeszcze większej jakości – powiedział Jerzy Górski, główny organizator Enea Kozienice Triathlon.

 

Dla wszystkich tych, którzy nie czują się na siłach, aby pokonać pełną trasę triathlonu przewidziano miasteczko triathlonowe Master Card, które zostanie uruchomione na terenie ośrodka już w przeddzień zawodów, a więc 24 sierpnia. Na tę okazję przygotowano ergometry wioślarskie i rowery stacjonarne. Każdy chętny, który pokona w ten sposób 300 metrów pływania, kilometr na rowerze i przebiegnie 200 metrów otrzyma certyfikat stanowiący o tym, że jest triathlonistą. Zapisy prowadzone będą w miasteczku.    
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W piątek przed budynkiem Centrum Kulturalno – Artystycznego w Kozienicach odbyła się prezentacja sz...
Fot. archiwum prywatne/Kozienice24
Decyzją czytelników Echa Dnia tytuł Osobowości Roku 2019 w Kozienicach w kategorii Kultura otrzymu...
fot.PP2
Jak powstają rzeźby, płaskorzeźby i haftowane obrazy. Przedszkolaki z „dwójki” uczestn...
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zaprasza na wystawę fotograficzną „Sawanna – r...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook