Dzisiaj jest czwartek, 02 lipca 2020 r., 184 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Seria zatrzymań nieodpowiedzialnych kierowców w naszym regionie
Dodał: DL, 04-05-2020 11:41, odsłon: 2139
Fot. ilustracja/pixabay.com
Fot. ilustracja/pixabay.com

Tylko od środy na drogach naszego regionu policjanci wyeliminowali z ruchu pięciu kierowców, którzy wykazali się wielką nieodpowiedzialnością podczas przemieszczania się pojazdem. Zatrzymani łamali przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. Część z nich znajdowała się pod wpływem alkoholu. O zatrzymaniach poinformowała aspirant Ilona Tarczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

O wszystkich zatrzymaniach poinformowała aspirant Ilona Tarczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. - Nowoczesny sprzęt w rękach policjantów to skuteczne połączenie, służące do walki nietrzeźwymi kierującymi oraz z piratami drogowymi. Podczas minionego tygodnia, na terenie powiatu kozienickiego policjanci zatrzymali kilku nieodpowiedzialnych kierujących - mówiła Ilona Tarczyńska.

 

29. 04 – Janików – 57-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego, kierował samochodem marki Audi, będąc w stanie nietrzeźwości – wynoszącym niemal 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało, podczas kontroli, mężczyźnie zostało wcześniej zatrzymane prawo jazdy. Teraz mężczyzna odpowie przed Sądem. Postępowanie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

 

30.04 – w miejscowości Magnuszew – 45-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego, kierował samochodem marki Opel Vectra, będąc w stanie nietrzeźwości – wynoszącym blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna miał zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami- jak oświadczył policjantom, jechał do dziewczyny, a prawo jazdy zostało mu zatrzymane, ponieważ kierował samochodem po alkoholu. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem.

 

01.05 – w miejscowości Słowiki – 47-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego, kierował samochodem marki BMW i jechał z prędkością 102 km/h na obszarze zabudowanym przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Mimo ukarania mandatem i punktami karnymi, mężczyzna, stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

 

02.05 – w miejscowości Wólka Brzózka – 32-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego, kierował samochodem marki Saab, jadąc z prędkością 141 km/h na obszarze zabudowanym przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy oraz obowiązkowego wyposażenia pojazdu. Ponadto po sprawdzeniu okazało się, że jest osobą poszukiwaną przez Prokuraturę. Dalsze postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach.

 

03.05 – w miejscowości Garbatka Letnisko funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej – 30-latka mieszkaniec powiatu kozienickiego. Mężczyzna kierował samochodem marki Audi TT, posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, a do tego, jak się okazało, był po użyciu alkoholu. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Gniewoszowie.


- Nieodpowiedzialne zachowanie kierujących niejednokrotnie może skończyć się tragedią na drodze, zarówno dla innych uczestników ruchu drogowego, jak i dla samych kierujących czy pasażerów. Dziękujemy naszym obywatelom za reagowanie na takie sytuacje. Jeśli widzisz osobę, która wsiada do samochodu po alkoholu, reaguj! Zadzwoń na numer 112. W ten sposób możemy uchronić innych przed tragedią i ocalić czyjeś cenne życie! - apeluje aspirant Ilona Tarczyńska.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje na temat statysty...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass (Od lewej: starosta kozienicki Andrzej Jung, radny powiatowy Tomasz Trela, marszałek Rafał Rajkowski, wicestarosta Józef Małaśnicki, skarbnik powiatu Kamil Banaś
1 lipca 2020 roku odbyło się uroczyste podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej między Głowaczowem...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej dotyczącej przebudowy drogi powiatowej, która odbyła się ...
Fot. archiwum
Rozpoczęły się wakacje. Dla wielu jest to czas wyczekiwany, pełen radości i wytchnienia. Dla krwiodawstwa...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook