Dzisiaj jest piątek, 28 lutego 2020 r., 59 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia) Marika Witkowska z KDK w półfinale ‘Wygraj Sukces’
Dodał: KamZap, 06-06-2019 08:00, odsłon: 927
Wśród 7 osób, które awansowały do półfinału konkursu znalazła się reprezentantka KDK - Marika Witkowska-Kurtek. Fot. KDK
Wśród 7 osób, które awansowały do półfinału konkursu znalazła się reprezentantka KDK - Marika Witkowska-Kurtek. Fot. KDK

Ponad 30 młodych wokalistów zaprezentowało się podczas Kwalifikacji Regionalnych 24. Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”, które odbyły się w środę, 5 czerwca, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Kwalifikacje zorganizowano w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego, a wszystkich przybyłych na nie artystów przywitała dyrektor KDK Elwira Kozłowska. Opowiedziała pokrótce zebranym o patronie KDK Bogusławie Klimczuku i podkreśliła, że Kozienice to świetne miejsce dla wokalistów. Zaznaczyła też, że Kozienicki Dom Kultury po raz kolejny jest organizatorem kwalifikacji wstępnych i regionalnych tego prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu. Pogratulowała wszystkim, którzy dotarli do drugiego etapu rywalizacji i życzyła powodzenia.

 

Następnie głos zabrała instruktor KDK Marlena Zielińska, która poprowadziła kwalifikacje. Przypomniała jego cele i zasady, a także kwestie organizacyjne. Chwilę potem artystyczna rywalizacja ruszyła na dobre.

 

Walczą o sukces

 

Na drugi etap konkursu przybyli podopieczni ośrodków artystycznych z takich miejscowości, jak Białobrzegi, Chęciny, Kielce, Sulejów, Radom, Łódź, Kazimierz Dolny, Tarnobrzeg czy Lubartów. Kozienicki Dom Kultury reprezentowała natomiast Marika Witkowska-Kurtek. Kwalifikację do tego etapu zdobyła również Natalia Wilczek z KDK, ale nie mogła wystąpić tego dnia ze względu na problemy ze zdrowiem.

 

Każda osoba prezentowała po dwie piosenki w języku polskim, jedną obowiązkową i jedną dowolną. Występy uczestników oceniało dwuosobowe jury, w składzie: Patrycja Kawęcka-Czerska PATI-CZE – dyrektor zarządzający i artystyczny International School of Music Muzofilia, pedagog, ekspert emisji głosu oraz Mariusz Ryś- zastępca dyrektora Tarnobrzeskiego Domu Kultury, muzyk, muzykolog.

 

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży od 7. do 19. roku życia, z podziałem na cztery kategorie wiekowe. W Kozienicach usłyszeliśmy wykonawców z kategorii 2012-2009, 2008-06 i 2005-03.

 

Spełnić marzenie

 

Przesłuchania konkursowe potrwały kilka godzin, a po nich jury udało się naradę. Kilkadziesiąt minut później na stronie wygrajsukces.com.pl został opublikowany werdykt komisji.

 

Do etapu półfinałowego, który odbędzie się 20 września w Tarnobrzeskim Domu Kultury awansowało 7 osób. W gronie tym znalazła się Marika Witkowska-Kurtek z Kozienickiego Domu Kultury. Ponadto jury przyznało 9 wyróżnień. Protokół konkursowy będzie umieszczony również na stronie Kozienickiego Domu Kultury TUTAJ

 

Jest o co walczyć, bo główną nagrodą 24 edycji Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” jest wycieczka do Eurodisneylandu pod Paryżem dla laureata Grand Prix i jego instruktora. W poszczególnych kategoriach wiekowych zostaną przyznane nagrody rzeczowe.

 

Organizatorem konkursu jest Tarnobrzeski Dom Kultury i Agencja Reklamowa „PRO-MEDIA” w Tarnobrzegu, zaś Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka jest organizatorem kwalifikacji wstępnych i regionalnych.

Galerię zdjęć z kwalifikacji znajdziecie TUTAJ.

 

Źródło: KDKSkontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W piątek przed budynkiem Centrum Kulturalno – Artystycznego w Kozienicach odbyła się prezentacja sz...
Fot. archiwum prywatne/Kozienice24
Decyzją czytelników Echa Dnia tytuł Osobowości Roku 2019 w Kozienicach w kategorii Kultura otrzymu...
fot.PP2
Jak powstają rzeźby, płaskorzeźby i haftowane obrazy. Przedszkolaki z „dwójki” uczestn...
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zaprasza na wystawę fotograficzną „Sawanna – r...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook