Dzisiaj jest piątek, 28 lutego 2020 r., 59 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
SZAFIARKA STYLOWE MEBLEe
W sobotę w CKA obchodzić będziemy Światowy Dzień Poezji
Dodał: KamZap, 18-03-2019 10:29, odsłon: 1321
ilustracja, źródło: pixabay.com
ilustracja, źródło: pixabay.com

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji w sobotę 23 marca o godzinie 15:00 w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbędzie się promocja najnowszej antologii Tygiel połączona z rozstrzygnięciem III Regionalnego Konkursu Poetyckiego.

Światowy Dzień Poezji corocznie obchodzony jest 21 marca. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

 

Kozienicki Dom Kultury włączając się w obchody, już po raz trzeci był organizatorem Regionalnego Konkursu Poetyckiego, a także partnerem w publikacji jedenastej antologii zatytułowanej „Tygiel”.

 

Prace do III Regionalnego Konkursu Poetyckiego można było nadsyłać do 7 marca. Swoim zasięgiem obejmował on powiat kozienicki i radomski. Uczestniczyli w nim dorośli powyżej 18 roku życia. Celem było propagowanie twórczości poetyckiej, upowszechnianie piękna języka artystycznego, rozwijanie wyobraźni twórczej, pogłębianie i zdobywanie wiedzy na drodze poszukiwań, kształtowanie postaw literackich oraz wiary we własne siły i umiejętności. Kategorią konkursową był wiersz o dowolnej tematyce.


Wielki zbiór poezji

Antologia „Tygiel” powstała pod redakcją Adriana Szarego - radomianina, polonisty, poety, instruktora warsztatów literackich prowadzonych w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, a także opiekuna Grupy Poetyckiej „Erato” działającej w Kozienickim Domu Kultury.

Publikacja liczy ponad sto pięćdziesiąt stron. Zawiera teksty poetyckie i prozatorskie ponad siedemdziesięciu autorów, z których najmłodszy ma jedenaście lat, a najstarszy dziewięćdziesiąt. Łącznie w książce znalazło się ponad sto pięćdziesiąt tekstów obecnych i dawnych uczestników warsztatów literackich w „Arce”, a także członków zaprzyjaźnionej Grupy Poetyckiej „Erato” z Kozienic, laureatów XXI Regionalnego Konkursu Literackiego, organizowanego przez „Arkę” oraz zaprzyjaźnionych literatów z całej Polski, jak również z Rosji.

Po raz pierwszy wydawnictwo będzie posiadać twardą oprawę, choć niewielki nakład stu pięćdziesięciu egzemplarzy. Warto wspomnieć, że znalazło się w niej podsumowanie jedenastu lat zajęć warsztatowych, archiwalne zdjęcia i dużo tekstów o „Arce”, która świętuje w tym roku jubileusz dwudziestolecia swojego istnienia. Partnerami książki są: „Kochanowski”, Wydział Filologiczno-Pedagogiczny UTH w Radomiu, „Plastyk”, „Poetariat”, „Poezja na każdy dzień” i „Kozienicki Dom Kultury”. Pomysłodawcą nazwy antologii jest Janusz Kozłowski. Na okładce znalazła się maszyna do pisania ofiarowana przez Bożennę Katus Błaszczyk. Projekt okładki i fotografie wewnątrz książki wykonała Zuzanna Wójtowicz. Składem zajął się Rafał Celej, a drukiem Roman Fituch z radomskiej drukarni „Romel”. Wydawcą antologii jest Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z autorskim wydawnictwem Magdaleny Kapuścińskiej z Wielunia.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.PP2
Jak powstają rzeźby, płaskorzeźby i haftowane obrazy. Przedszkolaki z „dwójki” uczestn...
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zaprasza na wystawę fotograficzną „Sawanna – r...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W piątek, 21 lutego w gminie Garbatka-Letnisko odbyła się konferencja podsumowująca projekt współp...
Fot. Archiwum Kozienice24
Już za chwilę rozpocznie się nie lada gratka dla fanów sportów wodnych. W najbliższy weeken...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook