Dzisiaj jest środa, 08 kwietnia 2020 r., 99 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[WIDEO] Umowa na dostawę elektrycznych autobusów oficjalnie podpisana
Dodał: MaG, 18-11-2019 11:46, odsłon: 2521
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

18 listopada burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski oraz dyrektor sprzedaży Solaris BBUS & COACH S.A podpisali umowy na zakup i dostawę 2 autobusów klasy MIDI z napędem elektrycznym wraz z ładowarką typu plug in. Będą to pierwsze tego typu pojazdy obsługujące mieszkańców Gminy Kozienice.

Gmina Kozienice zawarła umowę na dostawę dwóch fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów elektrycznych klasy MIDI o długości 8,5-9,5 m. Podczas dzisiejszego spotkania burmistrz Piotr Kozłowski w obecności zastępcy burmistrza ds. Społecznych Doroty Stępień, zastępcy burmistrza ds. Technicznych Mirosława Pułkowskiego podpisał umowę z przedstawicielem dyrektorem sprzedaży Krzysztofem Musiałem reprezentującego SOLARIS Bus & Coach S.A.

 

- Zawarta przed chwilą umowa dotyczyła podpisania dostawy dwóch autobusów elektrycznych, w 100% elektrycznych. Kozienice są kolejnym miastem, które jest naszym nowym klientem. Eksploatacja tych autobusów dla gmiy będzie bardziej opłacalna niż autobusy diesla. – mówił Krzysztof Musiał

 

 

 Planowany termin dostawy zaplanowany został na 30 września 2020 roku.

 

 

Prócz zakupu nowych autobusów zostanie dostarczona jedna dwustanowiskowa ładowarka o mocy 80-90 kW (2 x 40-45 kW). Stacja ma być wyposażona w panele fotowoltaiczne i turbinę wiatrową, które zapewnią „czystą” energię wykorzystaną do zasilenia wewnętrznych obwodów wtórnych oraz energooszczędnego oświetlenia LED. Na realizację zadania Gmina pozyskała środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie pożyczki w wysokości 2 170 446,00, dotacji  w wysokości 2 745 360,00.

 

- Będziemy chcieli, by te autobusy jeździły po terenie gminy, jeden po terenie miasta drugi po terenie wiejskim. Będziemy je dostosowywali do potrzeb mieszkańców i oczywiście możliwości. Za rok pojawią się te autobusy więc myślę, że od 2021 roku w pełni ruszą w zakresie transportu na ternie naszej gminy.  – dodał burmistrz Piotr Kozłowski

 
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Amator
Plan Burmistrza Śmietanki zrealizowano dopiero w połowie no i teraz gmina powinna zorganizować wreszcie transport publiczny z prawdziwego zdarzenia jeden elektryk na północ drugi na południe części wiejskich z docelowym miejscem miasto, a metrobus w Kozienicach, rząd dopłaca do nierentownych kursów, dużo kasy jeszcze nie wykorzystano w skali kraju :)
18-11-2019, 16:04:43
+ 45
- 34
odpowiedz
Amator
To byłyby dużo lepiej spożytkowane pieniądze, niż 300 000 zł z budżetu gminy na wyłącznie sprawdzenie jak możliwe czy niemożliwe będzie i za ile wybudowanie torów kolejowych z Kozienic do Warki, a przecież przed wyborami minister transportu na pięknym zdjeciu w K24 obiecywał, że to sfinansuje - to czy On w koncu coś podpisał, czy tylko pozował do fotografii wyborczej??
18-11-2019, 16:51:18
+ 45
- 31
odpowiedz
Wybraliście na burmistrza kogoś kto nie był u was nawet radnym czy członkiem spółdzielni to teraz macie wielcy kozieniczanie
03-01-2020, 23:23:28
+ 6
- 2
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Kolejna pomoc od gminy Kozienice trafiła do szpitala w Kozienicach. Pomoc objęła między innymi 1000 rękaw...
Fot. PKP
Polskie Koleje Państwowe rozpoczynają modernizację dworców kolejowych na stacjach Jastrząb i Zajez...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, w oczekiwaniu na ponowne otwarcie Centr...
Fot. archiwum Kozienice24
Stowarzyszenie Kozienickie Hospicjum im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach pr...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook