Dzisiaj jest poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r., 216 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
[FOTORELACJA] Świąteczny klimat, wspólna zabawa i gotowanie na największej plenerowej patelni. I Kozienicki Kiermasz już za nami
Dodał: MaG, 09-12-2019 15:50, odsłon: 4357
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Gotowanie na największej „Plenerowej patelni" w Polsce, wręczenie nagród laureatom konkursu kolęd i pastorałek „Na ten Nowy Rok”, wspólne śpiewanie kolęd, spotkanie z Mikołajem i widowiskowy taniec ognia. Za nami I Kozienicki Kiermasz Świąteczny.

W piątek 6 grudnia na placu przed Urzędem Miejskim odbył się I Kozienicki Kiermasz Świąteczny. Dla mieszkańców z tej okazji przygotowane zostały stoiska z rękodziełem, jedzeniem oraz wspólne zabawy dla najmłodszych.  

Na specjalnie przygotowanej scenie mogliśmy posłuchać zdobywców pierwszych miejsc konkursu kolęd i pastorałek „Na ten Nowy Rok” organizowanego przez Kozienicki Dom Kultury. Wyjątkowe umiejętności wokalne zaprezentował  również chór stworzony przez samorządowców, którzy przy akompaniamencie  nauczycieli z kozienickiej Szkoły Muzycznej I stopnia wspólnie zaśpiewali kolędy.

 Kozienicki kiermasz oficjalnie otworzył burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Rafałem Suchermanem, wiceprezesem zarządu ds. Pracowniczych Enei Wytwarzanie Marcinem Łukasiewiczem, prezesem Spółki Obory Jerzym Olizarowskim oraz proboszczami kozienickich parafii: ks. Władysławem Sarwą i ks. Kazimierzem Chojnackim.

- Zaczynamy ten kiermasz 6 grudnia czyli w dzień św. Mikołaja, można powiedzieć że rozpoczynamy okres przedświąteczny, bo jak wiemy najważniejsze w tym wszystkim są święta, czyli Boże Narodzenia. Boże Narodzenie, które jest  takim niezwykłym okresem a szczególnie w naszej Polskiej tradycji. Te święta wnoszą do naszego domu ciepło, radość, spokój, pozwalają nam zapomnieć o troskach, zmartwieniach, wyhamować z tego codziennego pośpiechu.  Te święta spędzamy wśród najbliższych, wśród ludzi, którzy są ważni w naszym życiu i dlatego my chcieliśmy zacząć ten okres z Państwem. Jesteście dla nas bardzo ważni, jako mieszkańcy, jako ludzie  z którymi tworzymy to nasze życie, które nas otacza na co dzień – mówił burmistrz Piotr Kozłowski

 MOC ATRAKCJI

Podczas piątkowego kiermaszu nie brakowało również atrakcji przygotowanych przez jednostki samorządowe. Najmłodszych mieszkańców Kozienic do wspólnej zabawy i tańca zachęcali animatorzy Ogródka Jordanowskiego. Na scenie zaś mogliśmy podziwiać  spektakl o elfach w tarapatach w wykonaniu teatru rodziców. Piątek to również imieniny Mikołaja. W ten wyjątkowy wieczór odwiedził również zgromadzone dzieci, które wraz z nim miały okazję uroczystego rozświetlenia bożonarodzeniowej choinki.

 


Dla wszystkich osób, które poczuły się głodne czekały potrawy przygotowane przez właściciela największej plenerowej patelni. W przygotowaniu jednej z potraw uczestniczył  burmistrz Piotr Kozłowski i jego zastępca Dorota Stępień. Zwieńczeniem tegorocznego kiermaszu był widowiskowy taniec ognia.

 

 


Organizatorem I Kozienickiego Kiermaszu Świątecznego była Gmina Kozienice. Partnerem: Enea Wytwarzanie, zakład Obory należący do grupy Lactalis - producent marki Jovi.

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Amator
Kiermasz to już wigilijne spotkanie, po Bożemu , z opłatkiem , nie pasuje, tak się niechlubnie zmienia lokalną historię , mówiąc Bareją - narodziła nam się nowa świecka tradycja...
10-12-2019, 09:51:36
+ 19
- 4
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. ilustracja/pixabay.com
Uczniowie klas ósmych poznali wyniki sprawdzianu. Te wyniki są ważne, bo teraz uczniowie mogą zmie...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...
Dziś obchodzimy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W całym kraju w godzinę "W" Polacy zatrzyma...
Fot. CKA
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zachęcają do udziału w akcji zbierania p...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook