Dzisiaj jest piątek, 05 czerwca 2020 r., 157 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
[FOTO] W zdrowym ciele zdrowy duch! Piknik Mazowsze Seniorom w Kozienicach
Dodał: DL, 17-09-2019 10:25, odsłon: 1094
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

W sobotę 14 września, do Ośrodka Turystyki i Rekreacji w Kozienicach przybyli  seniorzy z całego Mazowsza. Znaleźli się oni właśnie w tym miejscu po to, aby doznać sportowych emocji w przygotowanych specjalnie na tę okazję konkurencjach, które zostały przygotowane. To już drugi taki piknik w naszym mieście. Sportowym zabawom towarzyszył taniec i śpiew.

Piknik rozpoczął się o godzinie 10, gdzie oficjalnego otwarcia imprezy dokonali między innymi prezes Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Jacek Bączkowski wraz z przewodniczącym rady miejskiej Rafałem Suchermanem, a także radnym sejmiku wojewódzkiego Leszkiem Przybytniakiem oraz radną Ewą Malec. – W imieniu burmistrza oraz swoim chciałbym serdecznie państwa powitać na pikniku sportowym. Mam nadzieję, że nasze Kozienice się państwu spodobają i będziecie nas odwiedzać częściej. Dzisiejsza impreza pod hasłem „Aktywnie, zdrowo i sportowo” – i ja tego wszystkiego życzę państwu w nadmiarze, abyście w ten sposób spędzili ten czas w gminie Kozienice – mówił Rafał Sucherman.

 

Następnie głos zabrał radny sejmiku wojewódzkiego Leszek Przybytniak, który w imieniu własnym, a także marszałka Adama Struzika i radnego Tomasza Śmietanki złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim uczestnikom pikniku. – Cieszymy się ogromnie, że państwo jako osoby już dojrzałe chcecie być aktywni. Życzę, aby ten dzień był wyjątkowy i, aby obyło się bez kontuzji, a także abyście państwo bardzo dobrze się bawili – powiedział radny Leszek Przybytniak.

 

Później głos zabrała Ewa Malec, która odczytała list do seniorów od Adama Struzika, w którym życzył uczestnikom pikniku wspaniałej i udanej zabawy. Podczas pikniku pojawił się również wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak wraz z Anną Białkowską. Życzyli oni seniorom udanego pikniku i wspaniałych sportowych doznań.

 


 Seniorzy rywalizowali ze sobą w wielu konkurencjach. Jedną z nich było łucznictwo.

 

Prezes Towarzystwa Jacek Bączkowski wyraził głębokie uznanie dla Kozienic i pikników dla seniorów, które tutaj są organizowane, a także zapowiedział, że w Kozienicach za rok odbędzie się kolejna edycja. – Bardzo nam się tutaj podoba. Powiem więcej, za rok również się wybieramy, a więc proszę się nas spodziewać w przyszłym roku. Na tegorocznym pikniku znajduje się gdzieś w granicach 800 osób. Piknik Mazowsze Aktywnie, zdrowo i sportowo – taka jest nazwa imprezy. Chodzi o to, aby promować zdrowy, aktywny styl życia wśród seniorów i  okazuje się, że jest na to bardzo duże zapotrzebowanie. Każdy uczestnik pikniku otrzymał pakiet startowy, w którym znajdują się koszulka, kubek i czapeczka. Chciałbym życzyć seniorom długich lat życia w zdrowiu i oby takich imprez było jak najwięcej – mówił prezes towarzystwa Jacek Bączkowski.

 

Sportowe emocje

 

Podczas pikniku organizatorzy zadbali o ilość konkurencji, w których występowali seniorzy. Ich gama była szeroka. Uczestnicy pikniku rywalizowali w około 40 konkurencjach. Część z nich tak jak strzelectwo, ergometry wioślarskie, bieg na dystansie 40m, czy pchnięcie kulą i skok w dal odbywały się z podziałem na 3 kategorie wiekowe. Pierwszą kategorią była 55-65 lat, drugą 66-70, a trzecią stanowili seniorzy powyżej 70 roku życia.

 


 Uczestnicy pikniku uczyli się również obsługi i strzelania z broni ASG.

 

W konkurencjach rekreacyjnych bez podziału na kategorie znalazły się takie atrakcje jak łowienie rybek, turniej rycerski, strzelanie z wielkiej procy, czy slalom między tyczkami z piłką, albo karling plenerowy. Równo z konkurencjami sportowymi odbywały się zajęcia z instruktorami. Każdy mógł uczestniczyć w zajęciach Nordic walking pod kierownictwem mistrza polski w tej dziedzinie – Krzysztofa Człapskiego, czy także w gimnastyce z piłkami.

 


 Zaciekła, sportowa rywalizacja odbywała się w biegach na 40 metrów.

 

Zabawa, taniec i śpiew

 

Zmaganiom sportowym towarzyszyły występy artystyczne stowarzyszeń, grup i zespołów seniorów głównie z południowego Mazowsza. Wśród nich znalazły się Zespół wokalny Relaks z Kozienic, czy także wolontariat Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury. Na scenie odbyła się również prezentacja wierszy własnego autorstwa Teresy Kurzępy i Elżbiety Kopeć z Kozienic. Później przyszedł czas na występ wokalny Doroty Olewińskiej, która również reprezentowała naszą gminę.

 


Grupa ER-nesta, która przyjechała z Konstancina-Jeziorna swoim pokazem „Z tańcem przez świat” zachęciła wszystkich uczestników pikniku do wspólnego tańca.

 

Seniorzy mogli również korzystać z miasteczka zdrowego seniora, gdzie mieli możliwość zasięgnięcia porad medycznych od wykwalifikowanej kadry, czy również przebadać sobie słuch.

 

Piknik zwieńczyła o godzinie 15:30 dekoracja zwycięzców. Najlepsi w danych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe medale, a także nagrody rzeczowe związane ze światem sportu.

 


Najlepsi w danych kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni medalami.

 

Organizatorami imprezy byli Samorząd Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki, a także gmina Kozienice, która aktywnie włączyła się w organizację pikniku.


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu serdecznie zapraszamy od piątku, 12 ...
Wczoraj w ramach ogólnopolskiej akcji „ prędkość” kozieniccy policjanci czuwali nad be...
Fot. CKA
Dwunasta edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka dobiegła ...
Fot. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach
„Z zielonym liceum pomagasz, ratujesz - zwierzęta adoptujesz”, a także „Z zieloną aptec...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook