Dzisiaj jest sobota, 07 grudnia 2019 r., 341 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[FOTO] W gminie Kozienice powstały trzy nowe Otwarte Strefy Aktywności
Dodał: DL, 06-09-2019 14:59, odsłon: 1440
Fot. UM Kozienice
Fot. UM Kozienice

Burmistrz gminy Kozienice - Piotr Kozłowski, w dniu 5 września  dokonał odbioru trzech nowych Otwartych Stref Aktywności. Strefy powstały w Kozienicach (przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4), w Aleksandrówce oraz  w Chinowie. Łączna wartość inwestycji wyniosła ponad 300 000,00 zł w tym 150 000,00 zł dofinansowania jakie gmina Kozienice otrzymała z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

 

 

Otwarte Strefy Aktywności to ogólnodostępne i bezpłatne obszary sportowo - rekreacyjne, z których korzystać będą mogły różne grupy wiekowe. OSY to też bezpieczny, wygrodzony teren z siłownią i strefą relaksu.

 

Jak podkreślał burmistrz Piotr Kozłowski istotna jest międzypokoleniowa integracja społeczeństwa w duchu sportu i zdrowego trybu życia. - Każda inwestycja, którą realizujemy dla mieszkańców, która wpływa na rozwój gminy, jest inwestycją ważną – bez względu na jej rozmiar i koszt. Otwarte Strefy Aktywności, potocznie zwane OSA-mi, są inwestycjami, których efekty będziemy mogli obserwować w przyszłości. Ich rola nie kończy się na oddaniu do użytku przestrzeni do aktywności sportowej. Dzięki programowi tworzymy miejsca międzypokoleniowej integracji, gdzie dobrze będzie się czuło dziecko, młodzież, dorośli i osoby starsze. Gdzie możliwe jest spotkanie się z drugim człowiek i zwykła rozmowa – której w dobie telefonów, komputerów, internetu, przecież nam coraz bardziej brakuje - mówił burmistrz Piotr Kozłowski.

 

Z uwagi na duże zapotrzebowanie na strefy aktywności, które mieszkańcy zgłaszali sołtysom, jeszcze w tym roku, OSY w Chinowie i Aleksandrówce zostaną rozbudowane o dodatkowy sprzęt sfinansowany z funduszu sołeckiego.

 

- Wartość dodana to również promowany przez nas zdrowy tryb życia i niezaprzeczalne podniesienie estetyki gminnych terenów.  Pomysł realizacji OS-y został bardzo dobrze przyjęty przez mieszkańców, wierzę, że zadanie to zainicjuje kolejne przedsięwzięcia, przyczyni się do społecznej aktywizacji, a nieśmiałym doda odwagi by z nami rozmawiać i współpracować. Dziękuje radnym, a jednocześnie sołtysom, Panu Zdzisławowi Gregorczykowi oraz Grzegorzowi Kurkowi za ich zaangażowanie przy realizacji tej inwestycji - dodał burmistrz.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
W całej Polsce trwa weekend cudów, czyli finał Szlachetnej Paczki. W sobotę i niedzielę wolontariu...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
W kozienickiej hali sportowej w Kozienicach odbywają się zawody Otwartego Pucharu Makroregionu Wschodnieg...
fot.UMWM
Już 12 grudnia odbędzie się pierwsze posiedzenie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. ...
Gmina Kozienice przystępuje do Programu „Usługa teleopieki dla mieszkańców Gminy Kozienice&r...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook