-5 C
Kozienice
czwartek, 30 listopada, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Nowa siłownia plenerowa przy Zespole Szkól Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach

Popularne

Warto przeczytać

Przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach powstała nowoczesna siłownia plenerowa, z której mogą już korzystać uczniowie zespołu szkół, ale również wszyscy mieszkańcy powiatu kozienickiego. Realizacja projektu była możliwa dzięki grantowi przekazanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne w IV edycji programu „WzMOCnij swoje Otoczenie”.

Głównym celem projektu było stworzenie miejsca zabaw i aktywności sportowej oraz strefy wypoczynku dla rodzin, dzieci, młodzieży i dorosłych. Dodatkowo projekt budowy siłowni plenerowej miał na celu poprawę dostępności obiektów oświatowych, sportowych i rekreacyjnych dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich oraz mieszkańców powiatu kozienickiego. Z udogodnień skorzystają teraz wszyscy, dla których ruch jest najlepszą formą aktywności.

Wykonana modernizacja siłowni i zamontowane nowe, nowoczesne wyposażenie będzie okazję do aktywności fizycznej uczniów naszej szkoły, ale również młodszych i starszych mieszkańców powiatu kozienickiego – mówi Anna Gollasch, dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach. Siłownia będzie wykorzystywana podczas zajęć z wychowania fizycznego oraz swobodnej aktywności uczniów i mieszkańców w czasie wolnym – dodaje Anna Gollasch.

Dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych, nowo wybudowana siłownia plenerowa będzie miejscem aktywnej rekreacji w plenerze, która da możliwość łączenia aktywności fizycznej z radością przebywania na świeżym powietrzu.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content