27,3 C
Kozienice
wtorek, 21 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Nowa droga w Cecylówce – Brzózkiej za prawie 9 milionów złotych otwarta

Popularne

Warto przeczytać

4 czerwca mieszkańcy Cecylówki-Brzózkiej świętowali otwarcie długo wyczekiwanej drogi. Spotkanie zorganizowane zostało przy strażnicy OSP w Cecylówce-Brzózkiej, a wzięli w nim udział Posłowie na Sejm RP: Agnieszka Górska, Marek Suski i Andrzej Kosztowniak, Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz, Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mirosław Górka, Wójt Gminy Głowaczów Hubert Czubaj, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Agnieszka Górka, Sołtys Cecylówki-Brzózkiej Tomasz Król wraz z Radą Sołecką i mieszkańcami, Przedstawiciel Lasów Państwowych Robert Jelonkiewicz, Prezes i Wiceprezes Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjno-Drogowych w Grójcu Marek Jaworski i Dariusz Kulkowski – wykonawcy inwestycji, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kozienicach Marcin Łopuszański oraz Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Cecylówce-Brzózkiej ksiądz Dariusz Szlachcic.

Rozbudowa objęła odcinek drogi powiatowej nr 1711W na długości 2583,30 mb oraz odcinek drogi powiatowej nr 1716W na długości 319,07 mb. Wartość inwestycji to prawie 9 mln zł (8.788.489.81). Została ona współfinansowana ze środków rządowych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych I Edycja w kwocie 8.302.889,81 zł. Wkład własny Powiatu Kozienickiego to kwota 485.600 zł.

Podczas okolicznościowych przemówień wszyscy zgodnie podkreślali, iż podstawowym fundamentem realizacji takich inwestycji jest wzorowa współpraca pomiędzy samorządem powiatowym, gminnym a Rządem RP i Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim. Starosta Krzysztof Wolski podziękował za programy rządowe, dzięki którym samorządy mogą działać na rzecz poprawy warunków życia i bezpieczeństwa swoich mieszkańców. Posłowie pogratulowali przedsięwzięcia, zapewnili też, że dobro i bezpieczeństwo każdego obywatela stanowi podstawę wszelkich działań podejmowanych przez obecny Rząd.

W imieniu społeczności Cecylówki-Brzózkiej głos zabrał Sołtys Tomasz Król, który zwracając się do Parlamentarzystów PiS ziemi radomskiej, Wicewojewody oraz do Starosty i Wójta podziękował za wsparcie i dotrzymanie obietnic związanych z realizacją tego tak długo wyczekiwanego zadania.

Podczas wielu rozmów Starosty z mieszkańcami Cecylówki-Brzózkiej pojawiały się sygnały i prośby dotyczące naprawy i gruntowej modernizacji tej drogi, a tak liczna obecność mieszkańców na otwarciu inwestycji stanowi potwierdzenie, iż wykonanie tego zadania było niezbędne i słuszne.

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content