18,9 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

Niezwykła czarna komedia w Klubie Filmowym „Znicz” Kina KDK

Popularne

Warto przeczytać

„Matka siedzi z tyłu” to tytuł czarnej komedii, jaka zostanie wyświetlona w trakcie XIX Spotkania Klubu Filmowego „Znicz” Kina Kozienickiego Domu Kultury. Spotkanie zaplanowano na środę, 17 lipca, na godz. 17.30. Sprzedaż biletów rusza 9 lipca.

– „Matka siedzi z tyłu” to czarna komedia o spóźnionym dojrzewaniu i towarzyszeniu bliskiej osobie w ostatniej podróży. To film drogi jakiego jeszcze nie było. Główny bohater tej produkcji jest mężczyzną w średnim wieku, który mieszka z matką na islandzkiej prowincji. Przez lata kobieta zdominowała tę relację, całkowicie podporządkowując sobie syna. Kiedy matka niespodziewanie umiera, syn jest zdeterminowany, by wypełnić jej ostatnią wolę, związaną z miejscem pochówku – mówi o filmie Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Bohater starannie czesze i ubiera zwłoki kobiety, sadza je na tylnym siedzeniu samochodu, w którym znalazło się też miejsce dla ukochanego psa Breżniewa, i wyrusza w długą drogę na drugi koniec kraju.

– Podróż stanie się dla niego nie tylko formą pożegnania z matką, ale też okazją do przemyślenia ich wzajemnej relacji i wszelkich ograniczeń, jakim przez lata musiał stawiać czoła. To też szansa na nowy start, bo w trakcie drogi dociera do niego, że najwyższy czas, by zacząć żyć na własny rachunek – dodaje Elwira Kozłowska.

Prelekcję przed filmem oraz dyskusję po seansie poprowadzi filmoznawczyni Anna Równy.

Dołącz do klubu

Sprzedaż biletów na spotkanie rusza 9 lipca. Seanse Klubu Filmowego „Znicz” są otwarte dla wszystkich widzów, ale członkowie klubu mogą liczyć na preferencyjne ceny biletów. Normalny bilet na seans KF „Znicz” kosztuje 17 zł, członkowski – 13 zł. Dodatkowo członkowie mogą kupować karnety na trzy seanse w cenie 36 zł. Rezerwacje biletów na stronie www.kinokozienice.pl i pod nr tel. 48 611 07 50 wew. 133.

Zapisy do klubu prowadzone są w kasach KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Warunkiem rejestracji jest wypełnienie deklaracji oraz zakup karty członkowskiej w cenie 7 zł. Każda z nich opatrzona jest indywidualnym numerem.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content