25,2 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

Nasi uczniowie korespondują z przyjaciółmi z Włoch!

Popularne

Warto przeczytać

Po raz kolejny uczniowie English College mogą sprawdzić swoje praktyczne umiejętności językowe podczas wymiany listów z rówieśnikami z innego kraju. Tym razem naszymi nowymi znajomymi (penpals) są uczniowie z Włoch!


W ostatnich tygodniach English College dotarły kolejne tajemnicze przesyłki. Okazało się, że są to listy napisane przez młodzież z jednej z włoskich szkół w ramach projektu „penpals” realizowanego na lekcjach języka angielskiego. Bardzo szybko nasi kursanci zabrali się do czytania i rzecz jasna odpisywania na listy swoich rówieśników.

 Dlaczego warto podejmować takie inicjatywy?

  • Pisanie listów w języku angielskim daje uczniom możliwość porozumiewania się ze swoimi rówieśnikami na całym świecie, poznawania nowych ludzi z różnych krajów, ich kultury i zwyczajów.
  • Jest także dla uczniów „sprawdzianem” ich praktycznych umiejętności językowych, daje motywację do dalszej nauki i rozwoju językowego
  • Uczą się też, że nie trzeba perfekcyjnie umieć gramatykę i bezbłędnie stosować słownictwo, aby skutecznie się porozumiewać. Widzą, że ich rówieśnicy także popełniają błędy, a mimo to „dogadują” się z innymi i potrafią przekazać mnóstwo informacji.

Jednym słowem nic nie zastąpi wykorzystywania wiedzy w praktyce. Dlatego zamiast skupiać się ciągle na fikcyjnych poleceniach typu „Napisz list do kolegi z Anglii…”  warto pomóc swoim uczniom korespondować z prawdziwymi osobami.

Prawdziwe listy, prawdziwi ludzie, to taki namacalny dowód na to, że warto uczyć się języków, ponieważ ułatwia on komunikację i umożliwia zawieranie nowych, ciekawych znajomości. No i rzecz jasna bardziej motywuje do wytężonej pracy na zajęciach.

Na zdjęciach grupa K14 z English College, która odpisuje na listy od swoich nowych włoskich przyjaciół.  Jest mnóstwo zabawy  kreatywności, no i każdy się stara błysnąć swoją angielszczyzną.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content