14,7 C
Kozienice
poniedziałek, 25 września, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

NAPOLEON. W IMIĘ SZTUKI. Zapraszamy na projekcję filmową

Popularne

Warto przeczytać

Kino studyjne, działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na projekcję filmową, w ramach cyklu  SZTUKA NA EKRANIE, w niedzielę, 25 września, o godz.16.00.

NAPOLEON. W IMIĘ SZTUKI, reż. reż. Giovanni Piscaglia, Włochy 2021 (100’)

Wraz z Jeremym Ironsem, w towarzystwie wybitnych specjalistów, przyjrzymy się związkom władzy i sztuki, tak w epoce Cesarza, jak i współcześnie.

W 2021 roku minęło 200 lat od śmierci Napoleona, jednego z najsłynniejszych mężczyzn w historii. Pragnął zostać pisarzem. Pasjami pochłaniał książki. Wielbił sztukę, świadom jej możliwości.  Pożądał władzy i chwały, ale kierował nim także głód wiedzy oraz ambicja, by jego wizerunek kojarzono z wielkimi cywilizacjami przeszłości. Prace badawcze i wykopaliska, które Napoleon wspierał podczas kampanii wojskowych, przyczyniły się do imponujących odkryć, zaś grabieże prac z podbitych krajów – do powiększenia muzealnych zbiorów. Jego celem było edukować mieszkańców Cesarstwa przy pomocy obrazów, rzeźby, muzyki i teatru. Na podbitych terenach wprowadzał reformę szkolną, rewolucję urbanistyczną i architektoniczną oraz nowy, triumfalny sposób rozumienia klasycyzmu, styl empire.

Widzowie odwiedzą m.in. Pinakotekę Brera w Mediolanie i paryski Luwr. Towarzyszyć im będą wybitni historycy sztuki oraz laureat Oscara, Jeremy Irons.

Pełny repertuar dostępny na www.mcswelektrownia.pl

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60

MCSW Elektrownia zastrzega sobie prawo zmian repertuaru

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content