Już 7 czerwca Garbatka-Letnisko stanie się areną sportowej rywalizacji młodych zawodników z całego regionu. W Szkole Drzewnej odbędą się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w zapasach w stylu wolnym oraz w zapasach kobiet.
Wydarzenie skierowane jest do dzieci i młodzieży szkolnej, a na matach zobaczymy zarówno chłopców rywalizujących w stylu wolnym, jak i dziewczęta startujące w zapasach kobiet. To jedna z największych tego typu imprez sportowych organizowanych w regionie, która ma promować aktywność fizyczną, rozwój młodych talentów i wartości związane ze sportem.
Organizatorzy podkreślają, że mistrzostwa będą nie tylko okazją do walki o medale, ale również do integracji środowiska sportowego oraz promocji zapasów wśród najmłodszych. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem: Sport, Pasja, Walka, Szacunek.
Na zawody zaproszeni są zawodnicy, trenerzy, szkoły, rodzice oraz kibice, którzy będą mogli wspierać młodych sportowców podczas pojedynków na macie.
Mistrzostwa odbędą się 7 czerwca 2026 roku w Garbatce-Letnisku, na terenie Szkoły Drzewnej. Początek sportowych emocji już od godzin porannych. Organizatorzy liczą na dużą frekwencję i gorącą atmosferę na trybunach.

