Brak produktów w koszyku.

[FOTORELACJA] Młodzi piłkarze z Magnuszewa zdominowali „Mikołajki z Eneą”

Popularne

Warto przeczytać

Przez dwa dni gmina hala sportowa w Garbatce-Letnisko stała się miejscem sportowej rywalizacji, gry Fair Play i dobrej zabawy.  Młodzi sportowcy z okolicznych gmin wzięli udział w Mikołajkach z Eneą.

Dwa dni trwały sportowe zmagania w piłce nożnej drużyn z rocznika 2012 oraz 2014. O miano najlepszej drużyny w „Mikołajkach z Eneą” rywalizowały zespoły z Garbatki-Letnisko, Policznej, Kazanowa, Magnuszewa, Ciepielowa, Jedlni oraz Zwolenia. Turniej odbył się w Gminnej Hali Sportowej w Garbatce-Letnisko, którego oficjalnego otwarcia dokonała prezes LKS Plon Garbatka-Letnisko, Małgorzata Kulińska. Podczas inauguracji głos zabrała również wójt Gminy Garbatka-Letnisko życząc wszystkim sportowej rywalizacji i gry fair-play.

„Mikołaj z Eneą” jest trzecią sportową imprezą, którą organizuje Plon Garbatka. Jak mówi prezes klubu, Małgorzata Kulińska – nic tak nie cieszy jak radość dzieci.

– Bierze udział w każdym roczniku po sześć drużyn. Mamy Magnuszew, Jedlnię, mamy Policzne, Mamy Ciepielów, Iłżankę Kazanów no i oczywiście Plon Garbatka. Bardzo nas to cieszy, że taki turniej został zorganizowany. To już trzeci nasz turniej, który w tym roku zorganizowaliśmy dla dzieci, tym bardziej jesteśmy jako klub dumni i zadowoleni, bo nic tak nie cieszy jak radość dzieci – mówi Małgorzata Kulińska, LKS Plon Garbatka

W pierwszym dniu rozgrywek najlepszą drużyną rocznika 2014 okazała się ekipa z Magnuszewa. Drugie miejsce na podium zajęła drużyna z Garbatki-Letnisko, trzecie zaś zawodnicy z klubu Królewscy Jedlnia. Kolejne miejsca zajęły ekipy: Gryf Policzna, Magnuszew 2 oraz Video Ciepielów. Tytuł najlepszego strzelca sobotnich zawodów otrzymał Kajetan Częścik, najlepszego bramkarza Michał Komorek, natomiast zawodnika turnieju, otrzymał Kuba Rozborski

Dekorajci zawodników, wręczenia pamiątkowych medali, pucharów oraz drobnych upominków dokonała wójt gminy Garbatka-Letnisko, Teresa Fryszkiewicz, prezes LKS Plon Garbatka-Letnisko, Małgorzata Kulińska oraz wiceprezes klubu Adrianna Roszak.

Drugi dzień piłkarskich zmagań należał już do rocznika 2012. Podobnie jak w sobotę drużyny rozegrały turniej grając w systemie każdy z każdym. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Magnuszewa, drugie ponownie przypadło drużynie gospodarzy tj. LKS Plon Garbatka. Miejsce na „pudle” zajęła również drużyna z Gryfu Policzna. Po zaciętej rywalizacji, czwarte miejsce zajęła ekipa Video Ciepielów, piąte zaś Iłżanka Kazanów. Ostatnie, szóste miejsce przypadło tym razem drużynie Zwolenianka Zwoleń.

Królem strzelców rocznika 2014 został Gabryś Wojtaś. Tytuł najlepszego bramkarza przypadł Zuzannie Niedzieli, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju został Jacek Szczur.

Nagrody, pamiątkowe puchary oraz medale wręczył młodym zawodnikom starosta kozienicki, Krzysztof Wolski.

Partnerem weekendowych zmagań sportowych w Garbatce-Letnisko była „Enea Wytwarzanie”.