20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

Mini Euro 2024 w Kozienicach: Beniaminek Radom triumfuje w Wielkim Finale

Popularne

Warto przeczytać

W miniony weekend Kozienice stały się centrum piłkarskich emocji dla młodych adeptów futbolu z całej Polski. Wszystko za sprawą Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Mini Euro z Eneą” 2024, który przyciągnął 20 zespołów z różnych zakątków kraju. Po dwóch dniach pełnych zaciętej rywalizacji, triumfatorem okazała się drużyna Beniaminek Radom, reprezentująca Włochy.

Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki wsparciu Enei Wytwarzanie, która była głównym partnerem i sponsorem turnieju. W trakcie zmagań młodych piłkarzy obecny był Krzysztof Bomba, przedstawiciel firmy, który podkreślił ogromne zaangażowanie i dumę z możliwości wsparcia takiej inicjatywy.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem organizacji dzisiejszej imprezy. Mini Euro z Eneą to turniej dwudniowy, który gości drużyny z całej Polski. Bardzo nam miło gościć tutaj drużyny oczywiście z najdalszych części naszego kraju np. Szczecina, także oglądamy ten turniej z wielkim zadowoleniem. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wspaniałego wydarzenia i wspierać młodych sportowców w ich pasji. Wczoraj niesamowita rywalizacja na boiskach, dzisiaj również- piękna pogoda, dobra organizacja, dużo walki, dużo fajnych meczy. Dzieci naprawdę robią niesamowity spektakl piłkarski i sportowy także my jako ENEA Wytwarzanie, firma społecznie odpowiedzialna jesteśmy bardzo dumni, że możemy się angażować w taki projekty lokalne tutaj w Kozienicach. Bardzo dziękujemy organizatorom-klubowi  sportowemu  Energia Kozienice za organizację razem z rodzicami, że przygotowali tak fantastyczny turniej. – powiedział Bomba.

Atmosfera i zaangażowanie

Na stadionie oraz boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kozienicach przez dwa dni toczyły się zacięte rozgrywki. Sobotnie mecze grupowe oraz niedzielne finały przyciągnęły kibiców, rodziców i miłośników piłki nożnej, którzy dopingowali młodych zawodników. Burmistrz Kozienic, Mariusz Prawda, również nie krył swojego entuzjazmu.

– Turniej Mini Euro z Eneą przyniósł nam ogromne emocje. Sport drużynowy jest niezwykle ważny dla młodzieży, ponieważ uczy współpracy oraz radzenia sobie z porażką. Chciałbym serdecznie podziękować rodzicom, uczestnikom, organizatorom oraz sponsorom, w szczególności Enei Wytwarzanie, za wsparcie tego wydarzenia – mówił burmistrz.

Zacięta walka o zwycięstwo

W turnieju wzięły udział drużyny z różnych zakątków Polski, w tym m.in. z Szczecina, Radomia, Puław, Zwolenia, Warszawy oraz wielu innych miast. Rozgrywki odbywały się na dwóch boiskach, co pozwoliło na płynne i dynamiczne przeprowadzenie zawodów.

W finale, po emocjonującej walce, zwyciężyła drużyna Beniaminek Radom, która wcieliła się w reprezentację Włoch. Drugie miejsce przypadło drużynie z Piaseczna, grającej jako Francja, a trzecie – Mazovii Mińsk Mazowiecki, reprezentującej Holandię.

Podziękowania dla organizatorów i uczestników

Prezes klubu sportowego Energia Kozienice, Paweł Rajn, również wyraził swoje uznanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia.

– Dwa dni intensywnej pracy i gry za nami. Dziękuję wszystkim drużynom, rodzicom, organizatorom i sponsorom za wsparcie. Cieszymy się, że tak wiele zespołów z całej Polski zdecydowało się wziąć udział w naszym turnieju. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy zawsze wspierają nas i pomagają wynieść nasze turnieje na jeszcze wyższy poziom – powiedział Rajn.

Zasłużone nagrody

Na zakończenie turnieju, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a drużyny zostały nagrodzone pucharami za swoje osiągnięcia. Uroczystość wręczenia nagród była pełna radości i satysfakcji, a młodzi piłkarze z dumą odbierali swoje trofea.

Podsumowanie

Mini Euro 2024 w Kozienicach okazało się nie tylko wspaniałą okazją do sportowej rywalizacji, ale także wydarzeniem, które zjednoczyło młodych piłkarzy, rodziny oraz społeczność lokalną w duchu sportu i fair play. Gratulacje dla Beniaminek Radom oraz wszystkich uczestników za zaangażowanie i pasję, jaką wnieśli na boisko. Enea Wytwarzanie, jako partner turnieju, ponownie pokazała, że wspieranie lokalnych inicjatyw sportowych jest inwestycją w przyszłość i rozwój młodego pokolenia.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content