18,9 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach przejdzie cyfrową transformację

Popularne

Warto przeczytać

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach otrzymał 116 tysięcy złotych dofinansowania ze środków europejskich na realizację projektu „Konwersja cyfrowa domów kultury”. W ramach  tej inicjatywy placówka otrzyma nowoczesny sprzęt komputerowy i elektroniczny. 

Informacja o przyznaniu dofinansowania znana była już wcześniej, jednakże środki na realizację placówka otrzymała dopiero niedawno, dzięki czemu przystępuje do kolejnych działań. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach wezmą udział w webinariach, a następnie w cyklach szkoleń. Wszystko po to, by rozwinąć umiejętności cyfrowe, potrzebne do realizacji oferty kulturalnej on-line i hybrydowej.

Do programu wpłynęło łącznie 1221 wniosków, z czego 1006 przeszło pozytywnie ocenę formalną. Po dokonaniu oceny merytorycznej wyłoniono 200 grantobiorców, którzy otrzymają łączne dofinansowanie w kwocie 26 430 500 złotych.

Celem programu jest wyposażenie domów, centrów i ośrodków kultury w kompetencje i umiejętności w zakresie wykorzystywania narzędzi cyfrowych oraz zakup sprzętu i infrastruktury informatycznej niezbędnych do prowadzenia online lub w formie cyfrowej działań edukacyjnych oraz animacyjnych dla lokalnych społeczności.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content