4,2 C
Kozienice
niedziela, 21 kwietnia, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[DUŻO ZDJĘĆ] Młodzi piłkarze rywalizowali w Garbatce-Letnisko. Za nami Międzynarodowy Dzień Dziecka z Eneą

Popularne

Warto przeczytać

Turniej Piłki Nożnej Dzieci, który stanowił motyw przewodni Międzynarodowego Dnia Dziecka z Eneą przeszedł do historii. W niedzielę, 12 czerwca na boisku w Garbatce-Letnisko pojawili się młodzi adepci piłki kopanej z roczników 2011 oraz 2013.

W niedzielnych zawodach nie liczył się końcowy wynik – najważniejsza była wspaniała zabawa i uśmiech na twarzach najmłodszych. Zespoły oraz ich zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz medale. Organizatorami turnieju był Ludowy Klub Sportowy Plon Garbatka. Partnerem tego wydarzenia była Enea Wytwarzanie.

Za nim jednak usłyszeliśmy pierwszy gwizdek, odbyło się uroczyste otwarcie sportowych zmagań. Inauguracji dokonali prezes lokalnego klubu Małgorzata Kulińska, wiceprezes Adriana Roszak, wiceprezes Enei Wytwarzanie do spraw pracowniczych Marcin Łukasiewicz, wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz oraz przewodniczący rady gminy Włodzimierz Mazur.

Otuchy młodym piłkarzom dodał wiceprezes Enei Wytwarzanie Marcin Łukasiewicz. – Dzisiaj mamy piękną pogodę, mam nadzieję, że zabawa będzie przednia, że obędzie się bez kontuzji, że będziecie grali fair-play. Najważniejsze są sport, zdrowie, ale także zabawa. Enea Wytwarzanie od wielu lat aktywnie wspiera sport i mam nadzieję, że ten trend się utrzyma. Ze swojej strony życzę wam udanej zabawy! – mówił przed rozpoczęciem pierwszych spotkań wiceprezes Marcin Łukasiewicz.

Dobrej zabawy życzyła wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz. – Z częścią z was już się widzieliśmy na pierwszym turnieju, który był u nas zorganizowany. Mam nadzieję, że świetnie się bawiliście, zapewne tak było o czym świadczy wasza obecność dzisiaj. Chciałbym was serdecznie przywitać, ale także podziękować Enei Wytwarzanie, panu prezesowi Marcinowi Łukasiewiczowi, bo tak jak wspomniał nie jest to pierwsza inicjatywa, którą Enea wspiera. Raz jeszcze udanego turnieju, uśmiechu, dobrej zabawy, życzę wszystkim wygranej! – mówiła wójt Teresa Fryszkiewicz.

W zmaganiach rocznika 2013 wzięło udział 6 sześć drużyn. Były to Plon Garbatka, Talent Przyłęk, Energia Kozienice, KS Magnuszew, Champion Pionki oraz Gracja Tczów. Te same drużyny wystawiły także składy do rozgrywek rocznika 2011. Drużyny grały tak zwanym systemem „każdy z każdym”. Za zwycięstwo każdy z zespołów otrzymywał 3 punkty, w przypadku remisu 1 punkt, a za przegraną 0. O miejscu w turnieju decydowały ilość zdobytych punktów, wynik bezpośredniej rywalizacji, różnica bramek, ilość strzelonych bramek oraz dodatkowy mecz. Spotkania sędziowali Mateusz Paduch oraz Marcin Pokorski.

Jeśli chodzi o rocznik 2011 to 1 miejsce zajęła drużyna Energii Kozienice, 2 miejsce – Champion Pionki, 3 miejsce – LZS Magnuszew, 4 – miejsce Plon Garbatka, 5 miejsce – Gracja Tczów, 6 miejsce – Talent Przyłęk. Najlepszym zawodnikiem z tego rocznika został Adam Solecki z Plonu Garbatka, najlepszym strzelcem okrzyknięty został Bartosz Machaj z Energii Kozienice, a najlepszym bramkarzem był Błażej Knieć z Talentu Przyłęk.

Jeśli chodzi o rocznik 2013 to 1 miejsce zajęła drużyna LZS Magnuszew, 2 miejsce – Gracja Tczów, 3 miejsce – Champion Pionki, 4 – Energia Kozienice, 5 miejsce – Plon Garbatka, 6 miejsce – Talent Przyłęk. Najlepszym zawodnikiem z tego rocznika został Sebastian Rutkowski z Gracji Tczów, najlepszym strzelcem okrzyknięty został Filip Mucha z Championa Pionki, a najlepszym bramkarzem był Michał Komorek z LS Magnuszew.

Jak wspominaliśmy wcześniej na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały puchar oraz medale dla wszystkich zawodników. Pojawiły się także nagrody indywidualne, statuetki dla strzelca turnieju, dla najlepszego bramkarza turnieju oraz dla najlepszego zawodnika turnieju.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content