23,8 C
Kozienice
niedziela, 14 sierpnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Międzynarodowy wyścig kolarski w najbliższą sobotę ponownie zawita do Kozienic

Popularne


W wyścigu udział wystartuje 25 ekip: 18  zagranicznych oraz 7 polskich, łącznie około 140 kolarzy. 27 – 30 lipca odbędzie się 65. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Zaplanowane są 4 etapy, inauguracja odbędzie się w Teresinie w dniu 27 lipca i prowadzić będą w kolejnych dniach przez Grodzisk Mazowiecki, Płońsk, i zakończy się tradycyjnie w Kozienicach.

W sobotę 30 lipca w Kozienicach rozegrany zostanie czwarty i zarazem ostatni etap 65. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza. Start i meta zlokalizowane są na ulicy Legionów.

W Kozienicach jako pierwsi na trasę wyścigu wyruszą amatorzy – uczestnicy Mistrzostw Gminy Kozienice, Mini Mazovii i Mazovi Masters. Ich start zaplanowano na 10.45.  Zawodnicy startujący w Mini Mazovii i Mistrzostwach Gminy mają do pokonania  ponad 31 km. Kolarze startujący w Mazovia Masters 63 km. Ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych rozpocznie się ok. 13.30.

Po amatorach na trasę wyruszą zawodowcy

12.00 – zbiórka zawodników przy Pływalni Delfin  (ul. Legionów 4)

12.20 – prezentacja ekip

12.55 – start honorowy

13.00 – start ostry

17.00 – 17.40 – ceremonia zakończenia wyścigu

Etap czwarty  Kozienice – Kozienice to 5 pętli o długości ponad 33 km każda. W sumie kolarze mają do pokonania trasę liczącą 167 kilometrów. W tym roku w związku z remontem ul. Piastowskiej w Aleksandrówce trasa wyścigu została zmodyfikowana. Z Kozienic kolarze wyjadą ulicami Wójcików i Radomską, następnie przejadą przez Aleksandrówkę,  Stanisławice, Działki Brzózkie, Stanisławów, Ursynów, Brzózę, Sewerynów, Nowy Łuczynów i wrócą do Kozienic. Ostatnie kilometry wiodą ulicami Chartową, Głowaczowską, Sportową, Warszawską z metą na Legionów.

Szczegółowy program i mapy z trasą przejazdu zainteresowani znajdą na stronie: www.dookolamazowsza.pl. Organizatorami wydarzenia są Gmina Kozienice oraz Mazovia Team, a partnerami Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu i Kozienicki Dom Kultury.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane