25,2 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

Kwalifikacje do XXI Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka zakończone!

Popularne

Warto przeczytać

W niedzielę, 26 maja, w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbyły się kwalifikacje wstępne do XXI Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka. W zmaganiach uczestniczyło 22 wokalistów i wokalistek z całej Polski, a ich celem był awans do etapu finałowego tego prestiżowego konkursu. Spośród nich jury wyłoniło 12 najlepszych, którzy w sierpniu powalczą o najwyższe laury i atrakcyjne nagrody finansowe.

Powitanie uczestników

W imieniu swoim oraz Burmistrza Gminy Kozienice, Mariusza Prawdy, uczestników powitała Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury, Elwira Kozłowska. Przypomniała ona, że w tym roku wprowadzono zmiany do regulaminu konkursu, m.in. dodano etap preselekcji online oraz dano artystom swobodę w wyborze repertuaru. Na podstawie nadesłanych nagrań, jury wybrało 22 osoby, które miały okazję zaprezentować się na żywo podczas kwalifikacji wstępnych.

Misja konkursu

Elwira Kozłowska podkreśliła, że konkurs jest częścią działań Kozienickiego Domu Kultury, mających na celu kontynuację misji Bogusława Klimczuka – wybitnego pianisty, kompozytora i radiowca, który był znany z promowania młodych talentów muzycznych. To właśnie temu służą kozienicki konkurs i festiwal.

Profesjonalne jury

Eliminacje poprowadziła instruktorka KDK, Aleksandra Sitnik, która zaczęła od przedstawienia jury. W komisji konkursowej zasiedli: Marek Klimczuk (przewodniczący) – muzyk, kompozytor, aranżer, reżyser dubbingu, syn Bogusława Klimczuka; Michał Wojaczek – dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej, muzyk, pedagog, organizator festiwali, przez wiele lat wokalista w Zespole Wokalnym 6×6; oraz Dariusz Szewc – muzyk wywodzący się z Kozienic, działacz kulturalny, producent i autor przekładów. Sekretarzem jury, bez prawa głosu, była Dyrektorka KDK, Elwira Kozłowska.

Prezentacje uczestników

Każdy uczestnik musiał przygotować dwa utwory, z których jeden prezentował podczas kwalifikacji. W grupie tej znaleźli się reprezentanci wielu regionów Polski, a także przedstawiciele rodzimej sceny muzycznej, m.in. Oliwier Dębiński i Kasia Chałdaś z Młodzieżowej Estrady Piosenki przy Kozienickim Domu Kultury.

Ogłoszenie wyników

Po dwóch godzinach przesłuchań konkursowych jury ogłosiło werdykt. Elwira Kozłowska odczytała nazwiska 12 wykonawców, którzy przeszli do kolejnego etapu. Są to: Oliwier Dębiński (Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka), Zuzanna Dudek (Warszawa), Emilia Głodek (Kąty k. Ryk), Natalia Kosmowska (Opatkowice gm. Puławy), Anna Kurys (Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie), Sylwia Lasota (Gminny Ośrodek Kultury „Perła” w Nowinach), Paulina Masloch (Bytów), Joanna Orłowicz (Cedzyna), Filip Rychcik (Zakroczym), Małgorzata Sztandera (Bytowskie Centrum Kultury), Aleksandra Aurelia Wiśniewska (Radom) oraz Mateusz Włodarczyk (Tomaszów Mazowiecki).

Finał w sierpniu

Teraz całą dwunastkę czeka muzyczna walka podczas Koncertu Finałowego, który odbędzie się w sierpniu. Na zwycięzcę Grand Prix XXI Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka czeka nagroda finansowa w wysokości 10 tys. zł. Łączna pula nagród przekroczy 30 tys. zł.

Pełny protokół konkursowy jest dostępny na stronie Kozienickiego Domu Kultury www.dkkozienice.pl.

Organizatorzy

Organizatorami Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka są Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

 

źródło: Kozienicki Dom Kultury

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content