-5 C
Kozienice
czwartek, 30 listopada, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Kulturalny Rok rozpoczęty. Noworoczny Koncert Muzyki Filmowej w KDK.

Popularne

Warto przeczytać

Jak zacząć kulturalny Nowy Rok? Najlepiej od wyjątkowego koncertu, a taki obył się w czwartek, 19 stycznia, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Tego wieczoru kozieniccy widzowie byli świadkami świetnego muzycznego widowiska pod hasłem „Krzesimir Dębski Zaprasza – Noworoczny Koncert Muzyki Filmowej”, a utytułowanemu kompozytorowi towarzyszyli: kwartet smyczkowy „Primuz” oraz soliści – Katarzyna Sut i Kacper Andrzejewski.
Wszystkich przybyłych do sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego, w tym Burmistrza Gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego, powitała dyrektorka KDK Elwira Kozłowska. Przypomniała zebranym, że to pierwszy koncert w Kozienickim Domu Kultury w 2023 roku i odniosła się do idei koncertów noworocznych.
– To już nasza kilkuletnia tradycja, którą zapoczątkowaliśmy w styczniu 2017 roku. Na tej scenie mieliśmy okazję gościć wielu świetnych artystów, a ich występy zawsze cieszyły się zainteresowaniem naszej publiczności. Była muzyka klasyczna, ale też świat opery i operetki czy wreszcie klimaty rodem z Broadwayu. Dziś przyszła pora na muzykę filmową – mówiła Elwira Kozłowska, dodając: – Koncerty Noworoczne to oczywiście nawiązanie do pięknej tradycji zapoczątkowanej przez Filharmoników Wiedeńskich w 1939 roku.
Elwira Kozłowska podkreśliła, że Kozienicki Dom Kultury ma bardzo ambitne plany na 2023 rok i zaprosiła obecnych na kilka najbliższych wydarzeń zaplanowanych w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Gospodarz obiektu opowiedziała też widzom o kulisach tego koncertu i o spotkaniu z Krzesimirem Dębskim, które do tego
doprowadziło.
Wieczór pełen wrażeń
Chwilę potem scenę przejęli artyści. Koncert poprowadził sam Krzesimir Dębski, który zasiadł też przy klawiszach. Tego wieczoru towarzyszył mu kwartet smyczkowy Primuz, w składzie: Dominika Sznajder (I skrzypce), Marta Dettlaff (II skrzypce), Olimpia Wiśniewska (altówka) oraz Jakub Lemański (wiolonczela) oraz dwoje solistów: Katarzyna Sut i Kacper Andrzejewski.
Program koncertu oparty był oczywiście na kompozycjach Krzesimira Dębskiego. W Kozienicach usłyszeliśmy zatem m.in. muzykę z filmu „Ogniem i mieczem” („Jazda polska”, „Dumka na dwa serca”), „W pustyni i w puszczy” („Rzeka marzeń”, „Mama Afryka”) czy „Kingsajz” („Zmysły precz”, „Szuflandia”).
Krzesimir Dębski zabawiał publiczność anegdotami i wspomnieniami związanymi z produkcją filmową, grał na pianinie i skrzypcach, a nawet śpiewał i… beatboxował. Cała siódemka artystów dosłownie bawiła się muzyką i zarażała pozytywną energią. I tak prze blisko dwie godziny.
Muzycy zostali bardzo gorąco przyjęci przez kozienicką publiczność, nie obyło się bez oklasków na stojąco i bisu, a także kwiatów od organizatorów, które wręczyła dyrektor Elwira Kozłowska.
Organizatorami koncertu były Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wydarzenia.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content