17,8 C
Kozienice
niedziela, 3 lipca, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Kozienickie mamy mają moc. Przed nami wyjątkowa konferencja

Popularne

„Mamy! Mamy moc” to hasło przewodnie projektu grupy „Aktywne Mamy”, który realizowany jest w ramach 2. Konkursu na inicjatywy lokalne „Nasza kultura z KDK w Gminie Kozienice”. W ramach przedsięwzięcia, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka odbędzie się dwudniowa konferencja dla matek. Tę zaplanowano na 2-3 kwietnia. Zapisy ruszyły już w sobotę, 12 marca. 

– Inicjatywa ta została zgłoszona przez mamy z myślą o innych mamach; przede wszystkim o tych, których dzieci nie ukończyły jeszcze piątego roku życia. Autorki projektu swoimi działaniami chcą zaktywizować kobiety, których uwaga skupiona jest głównie na macierzyństwie, przez co nie zawsze mają czas na inne aktywności – wyjaśnia dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Autorkami inicjatywy są Sylwia Mikulska-Pawelec i Anna Bienias. Na jej realizację, w ramach konkursu, otrzymały blisko 7 tysięcy złotych. Środki te pozwolą sfinansować dwudniową konferencję.

– Program konferencji jest bardzo obszerny i został podzielony na dwa dni, kolejno „dzień dla Mam” i „dzień dla Mam z Dziećmi”. Podczas każdego z nich będą miały miejsce wykłady oraz różnego rodzaju warsztaty. Będzie to zatem okazja do pogłębienia teorii, spróbowania praktyki, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim do spotkania w sympatycznych okolicznościach – dodaje Elwira Kozłowska.

Moc warsztatów

W programie konferencji znalazło się kilka wykładów. Te dotyczyć będą m.in. zbilansowanej diety, metodologii Montessori, pielęgnacji skóry czy radzenia sobie z sytuacjami problematycznymi w przypadku małych dzieci.

Ponadto panie będą mogły skorzystać też z warsztatów motywacyjnych, „jogi śmiechu”, warsztatów Montessori, a także wziąć udział w pokazie kosmetycznym. Pełny program konferencji dostępny jest na www.dkkozienice.pl.

Zapisz się

Wszystkie zajęcia odbędą się w Centrum Kulturalno-Artystycznym w dniach 2-3 kwietnia. Na każdy wykład oraz warsztaty obowiązują zapisy. Te przyjmowane są od soboty, 12 marca, od godz. 10.00 w punkcie informacji Kozienickiego Domu Kultury. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły w punkcie informacji KDK lub pod numerami telefonów 48 611 07 50 i 731 877 337 oraz adresem e-mail: pit@dkkozienice.pl.


Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane