0,8 C
Kozienice
piątek, 9 grudnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Kozienicki Dom Kultury zaprasza na klimatyczne spotkanie z poezją

Popularne

Poeta i dziennikarz Paweł Podlipniak będzie gościem 8. spotkania literackiego z cyklu „Witryna” w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 19 listopada. Początek spotkania w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach o godz. 16.00. Wstęp wolny.

– Spotkania z cyklu „Witryna” to jedno z naszych stałych działań, które organizujemy z myślą o miłośnikach literatury pięknej, zarówno poezji, jak i prozy. To przede wszystkim okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy lokalnymi literatami, ale także kolejna forma promocji rodzimej twórczości – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

W programie spotkania tradycyjnie znajdzie się prezentacja poezji Grupy Poetyckiej „Erato” Kozienickiego Domu Kultury oraz Grupy Literackiej „Tygiel”, działającej przy Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu. Na najbliższym spotkaniu pojawią się również przedstawiciele Salonu Literackiego „Schillingówka” z Piaseczna.

Wyjątkowi goście

– Na każdą z edycji „Witryny” zapraszamy wyjątkowych gości, znawców i twórców literatury. Tym razem będziemy mieli okazję do spotkania z poetą i dziennikarzem Pawłem Podlipniakiem, a o oprawę muzyczną tego wieczoru zadba gitarzysta i kompozytor Janek Pentz – dodaje Elwira Kozłowska.

Paweł Podlipniak to z wykształcenia bizantynista, z zawodu nauczyciel języka angielskiego oraz dziennikarz. Jest redaktorem portalu Salon Literacki. To autor kilku tomików, a ponadto laureat ponad setki najważniejszych ogólnopolskich konkursów poetyckich. Mieszka w Radomiu.

Z kolei Janek Pentz to młody gitarzysta i kompozytor związany ze sceną fingerstyle. Ma za sobą wspólne koncerty z takimi artystami, jak: Tommy Emmanuel, Kwiat Jabłoni, Andrew York, Andy McKee, Luca Stricagnoli, Marek Napiórkowski czy Mirosław Czyżykiewicz. Koncertował z powodzeniem w Polsce, Niemczech, Austrii, Belgii, Holandii, we Włoszech i… w Watykanie, gdzie zagrał dla Papieża Franciszka. Ma na swoim koncie trzy płyty z muzyką autorską.

Spotkanie poprowadzi Adrian Szary – polonista, poeta, instruktor warsztatów literackich, wykładowca akademicki.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content