20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

Kozienicki Dom Kultury uruchamia uniwersytet dziecięcy. Ruszają zapisy

Popularne

Warto przeczytać

Czegoś takiego w Kozienicach jeszcze nie było. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Gmina Kozienice uruchamiają Dziecięcy Uniwersytet Nauki i Kultury (DUNiK). Pierwszy semestr zajęć skierowanych do małych studentów rozpocznie się już 19 września. Zapisy ruszają 28 czerwca.

– Dziecięcy Uniwersytet Nauki i Kultury to nowa oferta Kozienickiego Domu Kultury skierowana do dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Spotkania uniwersyteckie będą odbywały się raz w miesiącu, w soboty. W ramach zajęć prowadzone będą warsztaty z naukowcami i ekspertami, podczas których dzieci będą dobrze się bawić, a przy tym przyswoją solidną dawkę interesującej wiedzy – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Warsztaty będą prowadzone w trzech grupach, od godz. 10.00, po 45 minut każda. Zajęcia organizowane są we współpracy z renomowaną państwową uczelnią wyższą. Wśród zakładanych tematów znajdują się m.in. te związane z chemią, fizyką, przyrodą czy szeroko rozumianą kulturą, a wszystko okraszone interesującymi eksperymentami i zajęciami praktycznymi.

– Głównym celem naszego uniwersytetu jest rozbudzenie w dzieciach chęci poznawania świata i odważnego zadawania pytań. DUNiK to naukowa zabawa w studiowanie, rozwiązywanie zagadek życia codziennego i odkrywanie świata nauki przez zabawę, rozbudzanie intelektu, twórczego potencjału. U nas nie ma ocen ani egzaminów. Oferujemy dzieciom możliwość miłego, twórczego i ciekawego spędzenia czasu, do czego serdecznie zachęcam – podkreśla Elwira Kozłowska.

Ruszają zapisy

Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 6-11 lat, zamieszkałych na terenie Gminy Kozienice oraz Powiatu Kozienickiego. Zapisy na Dziecięcy Uniwersytet Nauki i Kultury rozpoczną się 28 czerwca i potrwają do 16 sierpnia. Warunkiem zapisu jest wypełnienie przez rodziców / opiekunów prawnych deklaracji członkostwa oraz uiszczenie opłaty za czesne. Ta wynosi 280 zł za dwa semestry. Istnieje możliwość rozłożenia płatności na dwie równe raty (jedna płatna przy zapisach, druga do 31 stycznia 2025 r.).

Szczegółowe informacje będzie można uzyskać od 28 czerwca w Kozienickim Domu Kultury, w godz. 9.00-17.00. Informacji udzielają Patrycja Dąbrowska, tel. 48 611 07 50 wew. 128 lub Aleksandra Sitnik, tel. 48 611 07 50 wew. 125.

Uwaga: liczba miejsc na Dziecięcy Uniwersytet Nauki i Kultury jest ograniczona. Więcej informacji na www.dkkozienice.pl.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content